Mainīta kārtība atlaižu saņemšanai Rīgas sabiedriskajā transportā
Foto: LETA

Lai pārvietotos Rīgas sabiedriskajā transportā pēc tam, kad stājušās spēkā Rīgas domes veiktās izmaiņas, uz ārkārtējās situācijas laiku atceļot lielāko daļu no atlaidēm sabiedriskajā transportā, pasažieri varēs izmantot jau esošos e-talonus, ielādējot biļetes par pilnu cenu, portāls "Delfi" noskaidroja Rīgas pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas domes pagaidu administrācija atlaides līdzšinējā apjomā ir saglabājusi personām ar 1. un 2. grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem, valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem, kā arī pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem. Minētās pasažieru grupas sabiedrisko transportu arī turpmāk varēs izmantot tāpat, kā līdz šim.

Veselības aprūpes un sociāliem darbiniekiem ārkārtējās situācijas laikā braukšanas sabiedriskajā transportā būs bez maksas. Lai saņemtu šo atvieglojumu, minētajām personām būs jādodas pie biļešu automātiem un tajos jāievieto savs e-talons, lai ielādētu bezmaksas braukšanas speciālo produktu – biļeti ar 100% atlaidi.

Savukārt pasažieru grupas, kurām iepriekš bija piešķirtas atlaides – skolēni, studenti, pensionāri, 3. grupas invalīdi, Černobiļas AES avārijas seku likvidētāji, kā arī personas, kas vecākas par 75 gadiem, u.c. – izmantot sabiedrisko transportu turpmāk varēs tikai ar biļeti par pilnu cenu.

Pašvaldība norāda, ka braukšanas biļetes par pilnu cenu var iegādāties iepriekš pārdošanā gan uz ielas izvietotajos biļešu automātos, gan vairāk nekā 400 tirdzniecības vietās Rīgā. To iegādei pasažieri varēs izmantot jau esošos e-talonus – personalizētos, nepersonalizētos, Rīdzinieka kartes un Skolēna e kartes.

Ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskā transportlīdzekļa vadītājs biļetes nepārdod.

Savukārt pasažieriem, kuri norēķiniem sabiedriskajā transportā izmanto biļetes par pilnu cenu, jaunā kārtība nekādas izmaiņas neievieš. Minētie pasažieri braucieniem kā līdz šim varēs izmantot gan braucienu biļetes, gan stundas biļetes, gan arī mēnešbiļetes.

Bet tām atlaižu kategorijām, kuras sabiedriskajā transportā pārvietojas, izmantojot daļēju braukšanas atlaidi (strādājošie pensionāri, studenti, daudzbērnu ģimeņu vecāki u.c.), varēs izmatot līdz šim e-talonos ielādētās biļetes. Brīdī, kad e-talonos esošās biļetes būs izmantotas, jaunas varēs iegādāties tikai par pilnu cenu.

"Rīgas satiksme" aicina apdomāt ikviena brauciena nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai gadījumos, ja nav citas alternatīvas. Lai mazinātu Covid-19 izplatīšanos, uzņēmums aicina iedzīvotājus palikt mājās, pārvietoties kājām vai braukt ar velosipēdu.

Jau ziņots, ka Rīgas domes pagaidu administrācija 27. martā pieņēma lēmumu atcelt ielāko daļu atlaižu sabiedriskajā transportā, lai mazinātu pasažieru plūsmu un ierobežotu Covid-19 tālāko izplatību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Rīgas dome Rīgas satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form