Martā atsāksies publiskā apspriede par Rīgas teritoriālo plānojumu
Foto: LETA

Rīgas dome trešdien, 27. februārī, publiskajai apspriešanai nodeva Rīgas teritoriālā plānojuma 2030. gadam pilnveidoto redakciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence pastāstīja, ka publiskā apspriede sāksies 13. martā, bet noslēgsies 10. aprīlī.

Apspriešanas sanāksme Rīgas domes sēžu zālē notiks 28. martā pulksten 17.

Priekšlikumus plānojumam var iesniegt portālā "geolatvija.lv", sūtot pa pastu Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam Amatu ielā 4, Rīgā, LV-1050 (pasta zīmogs 10.04.2019.), kā arī klātienē jebkurā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā.

Vēstīts, ka pirmā apspriede par Rīgas teritoriālo plānojumu līdz 2030. gadam notika pērn. Pilsētas attīstības departaments saņēma gandrīz 800 iesniegumus un aptuveni 2000 priekšlikumus, tāpēc aizkavējās plānojuma pilnveidošana un atkārtota nodošana apspriedei.

Departaments ņēma vērā 593 priekšlikumus, neņēma vērā 453 priekšlikumus. 519 priekšlikumi neattiecās uz plānojumu, 334 attiecās daļēji, bet 100 priekšlikumus departaments pieņēma zināšanai.

Atzinumus departaments saņēma no 51 institūcijas. 10 no tām pauda atbalstus pirmajai redakcijai, bet citas iekļāva priekšlikumus pilnveidošanai.

Pilnveidotajā redakcijā Pilsētas attīstības departaments ieviesis vairākas izmaiņas, ņemot vērā publiskās apspriešanas laikā saņemtos priekšlikumus un institūciju atzinumus. Piemēram, papildinātas prasības attiecībā uz darbībām kultūras pieminekļu un to aizsargjoslu teritorijās, precizēti nosacījumi apbūvei pastāvīgajos ģimenes dārziņos, precizētas aizsargjoslas, grozītas ielu sarkanās līnijas, kā arī citi labojumi.

Ziņots, ka pērnā gada aprīlī Rīgas dome lēma – līdz brīdim, kad spēkā stāsies jaunais teritorijas plānojums, aktuāla ir tagadējā redakcija plānam no 2006. – 2018. gadam.

Rīgas teritorijas plānojuma līdz 2030. gadam izstrādi sāka 2012. gadā. Tas ir pašvaldības ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kur noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, tajā skaitā funkcionālais zonējums, publiskā infrastruktūra, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kā arī citi teritorijas izmantošanas nosacījumi Rīgas administratīvajā teritorijā.

Teritorijas plānojumu izdod ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem. Līdz ar to tas ir saistošs jebkurai fiziskajai un juridiskajai personai, veicot darbības saistībā ar nekustamo īpašumu.

Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas RD ir izstrādājusi divus galvaspilsētas teritorijas plānojumus: 1995. – 2005. gadam un 2006. – 2018. gadam, kas ir spēkā pašlaik.

Informāciju un konsultācijas par jaunā plānojuma pilnveidotās redakcijas risinājumiem ir iespējams saņemt Departamenta Pilsētvides attīstības pārvaldē Amatu ielā 4, Rīgā, 5. stāvā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form