Motte par nepamatotu apsūdzēšanu 'dzīvokļu lietā' no valsts pietiesā 6012 latus
Foto: LETA

Valstij būs jāmaksā bijušajam Valsts nekustamā īpašuma aģentūras (VNĪA) ģenerāldirektoram Jānim Mottem 6012 latu kompensācija par nepamatotām apsūdzībām tā dēvētajā dzīvokļu lietā, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, tiesa šis spriedums vēl nav galīgs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesnese Iveta Stuberovska otrdien nolēma Mottes prasību apmierināt daļēji un prasīto 115 399 latu vietā no Tieslietu ministrijas (TM) piedzīt 6012 latus. No šīs summas 1000 lati ir kompensācija par morālo kaitējumu, bet pārējā summa - zaudējumi, kas radušies krimināllietas dēļ. Atbildētājiem būs jānomaksā arī valsts nodeva.

Šo spriedumu gan vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Jau vēstīts, ka Motte civiltiesiskā ceļā no TM vēlējās piedzīt zaudējumus un atlīdzību par morālo kaitējumu 115 399 latu apmērā par valsts celtajām apsūdzībām krimināllietā, kurās tiesa viņu attaisnojusi. Ministrijā portāls "Delfi" iepriekš noskaidroja, ka tā prasību neatzīst.

2001.gada decembrī prokurors cēla apsūdzības Mottem un bijušajiem VNĪA valdes locekļiem. 2004.gada sākumā lieta nonāca tiesā. Tās pamatā bija bažas par nelikumīgi piešķirtiem dzīvokļiem, proti, prokuratūra uzskatīja, ka ar Mottes gādību valsts dzīvokļu īres tiesības saņēma bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume, bijušais vides ministrs Vents Balodis, VNĪA valdes locekļi Māris Teko un Andis Zalpēteris, kā arī komponists Raimonds Pauls un citi.

Motte un bijušie aģentūras valdes locekļi - Zalpēters, Voldemārs Sprūžs, Andris Priedītis, Ervīns Ceihners un Teko tika apsūdzēti dienesta pilnvaru pārsniegšanā. Vēlāk gan pirmā tiesu instance, gan arī Rīgas apgabaltiesa apsūdzētos attaisnoja un nu viņiem labvēlīgais spriedums ir stājies spēkā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Straume Raimonds Pauls Rīgas apgabaltiesa Saeima Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form