Nākamgad palielinās Konkurences padomes vadības sastāvu
Foto: LETA

Saeima otrdien, 16. novembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Konkurences likumā, ar kuriem paredzēts Konkurences padomes (KP) vadību palielināt par diviem padomes locekļiem. Minētais likums ir daļa no 2022. gada budžetu pavadošās likumprojektu pakotnes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likuma izmaiņas atbalstīja 60 deputāti, bet pret bija 15.

Patlaban KP vadībā darbojas iestādes priekšsēdētājs Juris Gaiķis, KP locekļi Jānis Račko un Līga Daugaviete. Tomēr Ekonomikas ministrija (EM) rosināja nodrošināt lielāku KP neatkarību, tādējādi vēl būtiskāka loma būs iestādes padomei.

"KP līdz ar iestādes kapacitātes stiprināšanu turpmāk vēl jo vairāk būs jāspēj risināt sarežģītus uz ekonomikas pamatprincipiem balstītus jautājumus dažādās tautsaimniecības nozarēs. Tādēļ, lai stiprinātu padomes kā neatkarīgas lēmējinstitūcijas kapacitāti, kompetenci un spēju pieņemt izsvērtus lēmumus, tostarp kritiski izvērtēt izpildinstitūcijas darbību, turpmāk KP veidos padomes priekšsēdētājs un četri padomes locekļi," informēja ministrijā.

Paredzams, ka divus jaunos padomes locekļus piesaistīs ne ātrāk kā nākamā gada 1. jūlijā.

Tāpat KP tiks radītas vēl trīs jaunas amata vietas, proti, viena vecākā juriskonsulta un divas vecāko ekspertu vietas.

Pēc EM aplēsēm, KP darbības nodrošināšanai nākamgad papildus tiks novirzīti 168 490 eiro.

KP priekšsēdētāju un padomes locekļus pēc ekonomikas ministra ieteikuma amatā apstiprina Ministru kabinets.

KP priekšsēdētāja un padomes locekļu pilnvaru laiks ir pieci gadi. KP priekšsēdētāju un padomes locekļus var iecelt amatā atkārtoti.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Budžets 2022 Ekonomikas ministrija Konkurences padome Ministru kabinets Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form