Neparedzētiem gadījumiem pieejamie līdzekļi tuvojas diviem miljardiem eiro
Foto: LETA

Strauji mazinoties šā gada budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" pieejamajai naudai, Finanšu ministrija (FM) drīzumā aicinās valdību lemt par šīs programmas papildināšanu ar 300 miljoniem eiro, tādējādi šogad neparedzētiem gadījumiem kopumā būs novirzīti teju divi miljardi eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šā gada budžetā neparedzētiem gadījumiem tika novirzīti 26,7 miljoni eiro, tomēr Covid-19 izraisītās krīzes dēļ valdība vairākkārt lēma papildināt šo budžeta programmu un patlaban tajā pieejami 1,626 miljardi eiro.

FM atzina, ka šobrīd neparedzētiem gadījumiem pieejami 37,1 miljons eiro. Vienlaikus ir skaidrs, ka ar šiem līdzekļiem nepietiks, jo valdība jau ir pieņēmusi virkni lēmumu par papildus līdzekļu nepieciešamību un vairākas ministrijas patlaban saskaņo jaunus papildus līdzekļu pieprasījums.

Ministrija uzskata, ka ir nepieciešams palielināt neparedzētiem gadījumiem pieejamos līdzekļus, tāpēc FM ir sagatavojusi rīkojuma projektu, kurā paredzēts minēto budžeta programmu palielināt vēl par 300 miljoniem eiro, tādējādi šai programmai novirzītā summa sasniegs 1,926 miljardus eiro.

Šā gada pirmajos divos ceturkšņos neparedzētiem gadījumiem piešķirti 1,34 miljardi eiro, izriet no Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) apkoptajiem datiem.

Visvairāk līdzekļu piešķirti FM un Labklājības ministrijai, lai nodrošinātu valsts atbalsta programmas Covid-19 krīzē cietušajiem uzņēmumiem un darba ņēmējiem, tostarp dīkstāves pabalstiem, algu subsīdijām, uzņēmumu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai u.c. pasākumiem.

Budžeta programma "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" ir paredzēta, lai segtu budžetā neparedzētus izdevumus katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, valsts pārvaldes uzdevumu nodrošināšanai gadījumos, ja netiek izpildītas līgumsaistības un no sadarbības partnera tiek iekasēts vai ieturēts līgumsods vai procentu maksājums par saistību neizpildi, kā arī citiem neparedzētiem gadījumiem un valstiski īpaši nozīmīgiem pasākumiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Finanšu ministrija Fiskālās disciplīnas padome Labklājības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form