Nepieciešamības gadījumā RP vēlēsies uzzināt Vaivara skatījumu uz valdības vadīšanu
Foto: LETA

Ja "Vienotības" Saeimas frakcija nolems kā savu Ministru prezidenta amata kandidātu nosaukt diplomātu Pēteri Vaivaru, tad Reformu partija (RP) aicinās viņu uz tikšanos, lai uzzinātu Vaivara skatījumu uz valdības vadīšanu un saņemtu atbildes uz citiem jautājumiem, sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Pašlaik RP "nekādi neraugās" uz Vaivaru kā iespējamo kandidātu, jo politiskajam spēkam viņš nav pazīstams. Demiters par diplomātu vēlas apspriesties ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP), kuram profesionāli bijusi ciešākā sadarbība ar Vaivaru.

Par to, ka "Vienotība" premjera amatam uzrunājusi Vaivaru, Demiteru sarunā informējis demisionējošais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Neatkarīgo deputātu līderis Klāvs Olšteins norādīja, ka pirms komentāru sniegšanas par Vaivaru būtu jāsagaida, vai "Vienotība" oficiāli nosauks viņa kandidatūru. Līdz šim publiski ir izskanējuši vairāki uzvārdi, taču neviens no tiem tā arī nav ticis oficiāli virzīts. Faktu, ka Vaivars ir uzrunāts saistībā ar iespējamo kandidēšanu premjera amatam, neatkarīgie deputāti uzzinājuši sarunās ar "Vienotību" un pārējiem koalīcijas partneriem.

Kā ziņots, premjera amata pretendentu kontekstā izskanējušais Vaivars ir profesionāls diplomāts un pieredzējis cilvēks, šādi iespējamo nākamo premjeru šorīt telekanālā LNT raksturoja demisionējušais premjers.

Vaicāts, vai Vaivars būs nākamais Ministru prezidenta amata kandidāts, Dombrovskis atbildēja izvairīgi, uzsverot, ka pašlaik turpinās politiskās konsultācijas, kuru laikā ir daudz dažādu spekulāciju, bet tālākos notikumus noteiks konsultāciju rezultāti.

Vaivars šodien tiksies ar "Vienotības" Saeimas frakcijas vadību.

Kā liecina arhīva informācija, Vaivars Ārlietu ministrijā (ĀM) sācis strādāt 1992.gadā un bijis Ziemeļeiropas valstu nodaļas vadītājs, 1995.gadā viņš bijis Latvijas vēstniecības Somijā pirmais sekretārs, bet 1997.gadā kļuvis par Latvijas vēstnieku Ukrainā. Vaivars bijis arī Latvijas vēstnieks Japānā, bet pašlaik viņš pilda ĀM valsts sekretāra vietnieka pienākumus.

5.Saeimas vēlēšanās Vaivars kandidējis "Saskaņa Latvijai - atdzimšana tautsaimniecībai" sarakstā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš otrdien Latvijas Radio atklāja, ka premjera amata kandidāti ir vairāki, starp tiem ir ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš un bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Vaivars.

Tags

Andris Bērziņš (bijušais prezidents) Edmunds Demiters Klāvs Olšteins Latvijas Radio LNT Māris Riekstiņš Ministru prezidents NATO Reformu partija Saeima Valdis Dombrovskis Valsts prezidents Vienotība

Comment Form