No 25 līdz 100 eiro par bērnu — plāno jaunu ģimenes valsts pabalsta modeli
Foto: Shutterstock

Plānots, ka no 2022. gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs. Par vienu bērnu līdz 20 gadu vecumam tiks izmaksāti 25 eiro, par diviem bērniem 100 eiro (50 eiro par katru), par trīs bērniem 225 eiro (75 eiro par katru). Par katru nākamo bērnu ģimenē – 100 eiro par katru bērnu, portāls "Delfi" uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šādi plāni izveidoti atbilstoši Ministru kabinetā lemtajam 2021. gada budžeta pieņemšanas procesā par Ģimenes valsts pabalsta reformu.

Pabalstu izmaksās par tiem bērniem, kas atrodas faktiskā ģimenes aprūpē. LM jau ir sagatavojusi atbilstošus grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā un nākamā nedēļā tos iesniegs valdībai.

Piektdien, 12. martā, Demogrāfisko lietu padomes sēdē detalizēti prezentēta reformas būtība un izmaiņas. Demogrāfisko lietu padomes locekļi un klātesošie diskutēja par reformas pamatprincipiem. Sēdē arī tika uzsvērts, ka šīs reformas ietvaros Izglītības un zinātnes ministrija virzīs atbalsta programmu jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm, kas viņiem, ievērojot noteiktus kritērijus, ļautu saņemt sociālo stipendiju.

Padomes sēdē tika prezentēts arī Bērnu, ģimenes un jaunatnes politikas attīstības pamatnostādņu 2021.- 2027. gadam projekts un tajos iekļautie rīcības virzieni. Plānots, ka tiks nodrošināta fokusa maiņa no cīņas ar sekām uz prevenciju. Proti, savlaicīgu problēmu pamanīšanu un risināšanu. Tas attiecas gan uz vardarbības mazināšanu ģimenē un starp bērniem, gan attiecībā uz mērķtiecīgu darbu un pakalpojumu attīstību bērniem, kas ir atkarīgi no vielām un procesiem. Secināts, ka ir jāturpina ģimeniskas vides attīstība bērniem, kas nonāk ārpusģimenes aprūpē un jāstimulē viņu atbalsts pēc pilngadības sasniegšanas.

Padomes locekļi izteica priekšlikumus dažādos citos aspektos. Visi bija vienisprātis, ka valstij jānāk ar skaidru apliecinājumu, ka katrs bērns Latvijā ir nepieciešams un svarīga ir katra bērna labbūtība. Tāpat izskanēja viedokļi par nepieciešamību veicināt cieņu pret sievietēm ar maziem bērniem Latvijas sabiedrībā. Pamatnostādņu kontekstā šie un citi sēdē izskanējušie jautājumi tiks izvērtēti un par tiem vēl būs debates.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Ģimene Izglītības un zinātnes ministrija Labklājības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form