Maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" maksātnespējas administrators Haralds Velmers vērsies Liepājas tiesā ar 51 pieteikumu par pārmaksātās naudas piedziņu no bijušajiem uzņēmuma darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Velmers tiesā vērsies ar prasībām par parāda piedziņu no personām, kurām kļūdas pēc izmaksāta lielāka naudas summa, kas pēc tam nav atdota.

Pavisam Liepājas tiesā iesniegts 51 šāds pieteikums, tostarp 22 no šīm lietām jau ir noteikti izskatīšanas datumi, piecas lietas ir izbeigtas, bet pārējām izskatīšanas datumi vēl nav zināmi.

Liepājas tiesā nesniedza sīkāku informāciju par prasību apmēru.

2015.gada 12.augustā "Liepājas metalurgs" administrators veica izmaksas bijušajiem uzņēmuma darbiniekiem pieteikto un atzīto kreditoru prasījumu apmierināšanai saistībā ar savulaik neizmaksātajām algām un atlaišanas pabalstiem.

Sistēmas kļūdas dēļ daļai saņēmēju tika pārskaitīti lielāki naudas līdzekļi. Katrā no šiem gadījumiem bijušie darbinieki tika informēti par kļūdaini pārskaitīto līdzekļu apjomu. Velmers informēja naudas saņēmējus, ka pārmaksātā nauda pie viņiem atrodas bez tiesiska pamata un viņiem ir pienākums to ieskaitīt atpakaļ uzņēmuma kontā. Daļa naudas saņēmēju šim Velmera aicinājumam neatsaucās.

"Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu atzina 2013.gada 12.novembrī. Ukrainas holdinga kompānija "KVV Group" 2014.gada 2.oktobrī parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" iegādi, piedāvājot par to maksāt 107 miljonus eiro. Līdz darbības apturēšanai 2013.gadā tas bija viens no lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem Baltijā un eksportētājiem Latvijā, veidojot aptuveni 0,7-1% no Latvijas iekšzemes kopprodukta.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Liepāja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form