OECD rekomendācijas ir palīdzējušas Latvijai nozaru politiku izstrādē, pauž Kariņš
Foto: LETA

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendācijas ir sniegušas būtisku atbalstu Latvijas izglītības, vides, ekonomikas un citu nozaru politiku izstrādē, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Premjera birojā portālu "Delfi" informēja, ka Ministru prezidents trešdien. 1. decembrī, Parīzē tikās ar jauno OECD ģenerālsekretāru Matiasu Kormanu, pusēm pārrunājot Latvijas sadarbību ar OECD, organizācijas jaunākās iniciatīvas klimata un publiskās pārvaldības jomās, kā arī OECD sadarbību ar trešajām valstīm.

Sarunā premjers un Kormans arī pārrunāja trešdien publicētās jaunākās OECD ekonomikas izaugsmes prognozes, kas liecina, ka Latvijas ekonomika 2021. gada augs par 4,3%, 2022. gadā – par 3,6%, bet 2023. gadā – par 4,7%.

Sarunā ar ģenerālsekretāru Kariņš apliecināja, ka OECD rekomendācijas ir sniegušas būtisku atbalstu Latvijas izglītības, vides, ekonomikas un citu nozaru politiku izstrādē. Augstu novērtēti organizācijas ekspertu ieteikumi sektorālajos pētījumos, tai skaitā izvērtējumā par digitālo transformāciju Latvijā.

"Pieaugošais divpusējo projektu skaits norāda uz Latvijas un OECD veiksmīgo sadarbību. Redzams, ka daudzos projektos tiek vienlaikus veiksmīgi izmantots gan Eiropas Savienības, gan OECD sniegtais atbalsts," atzina Ministru prezidents.

Kariņš atzinīgi novērtēja OECD ieguldījumu cīņā pret klimata pārmaiņām, dezinformāciju, kā arī demokrātijas stiprināšanā, un atzīmēja Latvijas speciālistu aktīvo iesaisti šajos darbības virzienos.

"Latvijai ir svarīgi, lai OECD arī turpmāk spētu rast risinājumus globāla rakstura problēmām, pētījumu un pieredzes apmaiņas ceļā nosakot labākās pārvaldības prakses un standartus. Piemērs tam ir jūlijā panāktā vienošanās par uzņēmumu ienākuma nodokli, kuras mērķis ir pielāgot starptautisko nodokļu sistēmu globālās ekonomikas digitalizācijai," atzina Kariņa birojā.

Tikšanās laikā Ministru prezidents norādīja, ka OECD kalpo par noderīgu platformu, lai veicinātu ekonomikas un pārvaldības reformas arī trešajās valstīs. Ārējo attiecību aspektā Latvijai ir īpaši svarīga OECD sadarbība ar Austrumeiropas un Centrālāzijas valstīm. Latvija atbalsta, ka organizācijā tiek uzņemtas jaunas dalībvalstis, kuras ir izpildījušas uzņemšanas nosacījumu un valsts pārvaldībā ievēro demokrātijas, likuma varas un tirgus ekonomikas principus.

Ministru prezidents apstiprināja uzaicinājumu Kormanam 2022. gada martā apmeklēt Rīgu, kad tiks prezentēts OECD regulārais ekonomiskais pārskats par Latviju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Krišjānis Kariņš Ministru prezidents OECD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form