Pēc ieilgušas pauzes akreditēti pirmie augstskolu studiju virzieni
Foto: LETA

Studiju akreditācijas komisija ir akreditējusi jau pirmos studiju virzienus, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrdien notikušajā sēdē akreditēts Latvijas Lauksaimniecības universitātē īstenotais studiju virziens "Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne" ar četrām studiju programmām, Latvijas Universitātē īstenotais virziens "Sociālā labklājība" ar divām studiju programmām un "Tulkošana", arī ar divām studiju programmām - "Tulkošana" un "Konferenču tulkošana".

Visi šie studiju virzieni augstskolās atzīti par kvalitatīviem un akreditēti uz pilnu termiņu jeb sešiem gadiem. Ministrija norāda, ka universitātes saņems akreditācijas lēmumus un izglītības un zinātnes ministra parakstītas akreditācijas lapas.

Studiju akreditācijas komisijas sēdē konceptuāli apstiprināja studiju virziena novērtēšanas organizatoriskā procesa metodiku tiem studiju virzieniem, kuri ir novērtēti Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai". Tā attiecas uz lielāko daļu no akreditējamiem studiju virzieniem.

Pavisam akreditācijas lēmumi ir jāpieņem par 258 studiju virzienu pieteikumiem, no kuriem 115 ir tādi studiju virzieni, kuriem atbilst programmas, kuras ESF projekta ietvaros vērtētas kā kvalitatīvas, un šo studiju virzienu pieteikumus Studiju akreditācijas komisija izskatīs paātrinātā kārtībā. Savukārt visām augstskolām un koledžām, kuras vēl nav iesniegušas akreditācijas pieteikumus un visus dokumentus, ir aicinājums izdarīt to vistuvākajā laikā.

Nākamā akreditācijas komisijas sēdē plānota 17.maijā.

Savukārt Latvijas Studentu apvienība (LSA) aicina studentus iepazīties ar aktuālo informāciju un pieteikties uz studenta-eksperta vakanci novērtēšanas komisijā, informēja LSA sabiedrisko attiecību vadītāja Vita Štrobindere. Informācija par pieteikšanos pieejama LSA mājaslapā.

Jau vēstīts, ka piektdien notikušajā akreditācijas komisijas sēdē tika atsākts augstākās izglītības studiju programmu akreditācijas process, un, lai darbi ritētu pēc iespējas raitāk, Studiju akreditācijas komisijas sēdes turpmāk notiks divas reizes nedēļā.

Komisijas sēdē tika apstiprināti ekspertu kandidāti divu studiju virzienu - "Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības" un "Ķīmija, ķīmijas tehnoloģijas un biotehnoģija" - novērtēšanai.

Studiju virzienu akreditācija prioritāri tikšot nodrošināta tajos studiju virzienos, kuros iekļautas licencētās, bet neakreditētās studiju programmas. Saskaņā ar 9.maijā Saeimā pieņemto grozījumu Augstskolu likumā visu studiju virzienu akreditācija jāpabeidz līdz 30.jūnijam. Kopumā līdz 30.jūnijam nepieciešams nodrošināt 886 studiju programmu akreditāciju 260 studiju virzienos.

Komisija apstiprināja arī turpmāko darba grafiku - akreditācijas komisija uz sēdēm pulcēsies divas reizes nedēļā - trešdienās un piektdienās.

Tāpat vēstīts, ka akreditācijas procesa un komisijas sēžu darba organizāciju veiks Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta sastāvā esošais Akreditācijas komisijas sekretariāts. Akreditācijas komisijas sekretariāta vadītājs ir Vladimirs Pustovalovs.

Studiju Akreditācijas komisijas sekretariāta sagatavotos lēmumu projektus par studiju virzienu akreditāciju apstiprinās Studiju akreditācijas komisija. Tajā darbojas pārstāvji no IZM, Latvijas Zinātnes padomes, Latvijas Koledžu asociācijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Studentu apvienības, Rektoru padomes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Kultūras ministrijas, Veselības ministrijas un Zemkopības ministrijas. Studiju akreditācijas komisijas vadītāja ir IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece Inese Stūre, bet komisijas priekšsēdētājas vietnieks - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Andris Vanags.

IZM pati šogad veiks studiju virzienu, kā arī augstskolu un koledžu akreditācijas organizēšanu, - to paredz 25.aprīlī valdības ārkārtas sēdē apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditāciju. Grozījumu mērķis bija nodrošināt iespēju, ka studiju virzienu, augstskolu un koledžu akreditācijas organizēšanu var veikt IZM, obligāti neslēdzot līgumu ar kādu institūciju, kura piedalījusies konkursā. Noteikumi paredz, ka augstskolu un koledžu studiju virzienu akreditācijas norisi organizē IZM vai tās pilnvarota institūcija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Kultūras ministrija Latvijas Darba devēju konfederācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Lauksaimniecība Zemkopības ministrija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form