Pērn ceļojuši 62% Latvijas iedzīvotāju
Foto: PantherMedia/Scanpix

Aizvadītajā gadā, biznesa vai privātos nolūkos ārpus mājām pavadot vismaz vienu nakti, ceļojuši 62% Latvijas iedzīvotāju, bet 37% šādos braucienos nav devušies, liecina jaunākā Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra "Eurobarometer" aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vidēji Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs pērn ceļojis 71% iedzīvotāju. Visbiežāk jeb 88% gadījumu pagājušā gadā ceļojuši Zviedrijas iedzīvotāji, bet visretāk jeb 52% gadījumu - Polijas iedzīvotāji. Retāk par Latvijas iedzīvotājiem ceļojuši lietuvieši, bet biežāk - igauņi. 54% Lietuvas un 67% Igaunijas iedzīvotāju norāda, ka pērn ceļojuši.

No aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri pērn privātos nolūkos devušies brīvdienās, ārpus mājas pavadot vismaz četras naktis, gandrīz puse jeb 48% ceļojuši Latvijas robežās, 60% devušies uz kādu no ES dalībvalstīm, bet 19% - ārpus ES robežām. Vērtējot ES populārākos tūrisma galamērķus - Spāniju, Itāliju, Franciju, Austriju, Vāciju, Grieķiju, Lielbritāniju un Horvātiju -, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk jeb 10% gadījumu devušies uz Apvienoto Karalisti.

Kā galveno iemeslu, kādēļ ceļojuši, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk no citiem aptaujātajiem ES norāda draugu un ģimenes apciemošanu. Ja vidēji ES šādu iemeslu min vien 36% respondentu, tad Latvijā - vairāk nekā puse jeb 55%. Tāpat ceļotāji no Latvijas biežāk nekā citi eiropieši kā ceļojuma mērķi min SPA apmeklēšanu. Vien 10% eiropiešu dodas ceļojumā, lai baudītu SPA procedūras, bet latvieši SPA apmeklēšanu kā iemeslu ceļojumam norāda 37%. Ceturtā daļa jeb 25% Latvijas iedzīvotāju devušies ceļojumā, lai apskatītu pilsētu, 23% - dabu, 17% - baudītu kultūru, 15% - sauli un pludmales un 11% - sporta aktivitātes.

Latvijas tūristi atšķirībā no ES iedzīvotājiem visbiežāk jeb 68% gadījumu kā uzticamāko avotu ceļojuma galamērķa izvēlei min draugu un tuvinieku ieteikumus. Gandrīz puse jeb 47% uzticas internetā atrodamajai informācijai, 30% - personīgajai pieredzei, 18% - tūrisma aģentūrām, 18% - avīzēm, televīzijai un radio, bet 10% - brošūrām un katalogiem. Latvijas tūristu paļaušanās uz avīzēm, televīziju un radio, izvēloties ceļojuma galamērķi, ir lielākā ES valstu aptaujāto vidū.

Gandrīz puse jeb 46% Latvijas iedzīvotāju kā galveno iemeslu, kādēļ pērn nav ceļojuši, norāda finansiālus apsvērumus, 17% - privātus iemeslus, 11% - laika trūkumu, 10% - vēlmi pavadīt laiku mājās ar ģimeni un draugiem, bet 10% min ar darbu un karjeru saistītus iemeslus.

Taujāti, vai šā gada ceļojuma plānus ietekmējusi ekonomiskā situācija, trešdaļa jeb 33% Latvijas iedzīvotāju saka, ka ceļojumā tomēr dosies, 39% ceļojumā dosies, bet viņiem nācies mainīt savus plānus, savukārt 20% šogad nekur neplāno doties.

Latvijas iedzīvotāji visbiežāk citu ES dalībvalstu respondentu vidū plāno dot priekšroku tieši īsiem braucieniem, proti, gandrīz puse jeb 46% aptaujāto šogad plāno doties īsā braucienā, ārpus mājas pavadot vairāk nekā trīs naktis. Savukārt gandrīz trešdaļa jeb 30% ieplānojuši garākas brīvdienas, ārpus mājas pavadot līdz pat 13 naktīm.

Trešā daļa jeb 34% aptaujāto šogad iecerējuši ceļot Latvijas robežās, 58% doties uz citām ES dalībvalstīm, bet 25% - ārpus ES. Vērtējot ES populārākos tūrisma galamērķus - Spāniju, Itāliju, Franciju, Austriju, Vāciju, Grieķiju, Lielbritāniju un Horvātiju -, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk jeb 10% gadījumu plānojuši doties uz Vāciju un 9% gadījumu - uz Lielbritāniju.

Latvijā aptauja veikta no šā gada 24.janvāra līdz 30.janvārim, tajā piedaloties 508 respondentiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Komisija Eiropas Savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form