Pirmdien konstatēti divi pārkāpumi par ārkārtējās situācijas aizliegumu neievērošanu
Foto: LETA

Policija aizvadītajā diennaktī konstatējusi divus pārkāpumus par Ministru kabineta (MK) noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu neievērošanu, portālam "Delfi" pavēstīja Valsts policijā (VP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saistībā ar valdības noteiktajiem ārkārtējās situācijas aizliegumiem un ierobežojumiem Valsts policija veikusi 358 pārbaudes, konstatējot vien divus pārkāpumus.

Valsts policija pārbaudes veic kopā ar pašvaldības policiju.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš policija veikusi 376 pārbaudes un konstatēti 14 pārkāpumi. Lielākā daļa no tiem bija par publisko pasākumu norises kārtības neievērošanu ārkārtas situācijas laikā.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) Latvijas Radio uzsvēra, ka būtiskākais patlaban ir aicināt cilvēkus pašiem ievērot drošības pasākumus, piemēram, atgriežoties no ceļojumiem, 14 dienas ievērot prasīto pašizolāciju, novērot savu veselības stāvokli un nedoties ārpus dzīvesvietas. Ģirģens norādīja, ka šie noteikumi jāuztver nopietni, aicinot neapdraudēt savu un līdzcilvēku veselību.

Patlaban tiek saskaņotas jaunās anketēšanas formas, kurās ieceļojošajiem sniegt datus, lai vajadzības gadījumā būtu kādi rīki cilvēku, kas pēc atgriešanās neievēro karantīnu un staigā apkārt, kontrolei. Vienlaikus Ģirģens norādīja, ka katram cilvēkam policistu vai mediķi klāt nepieliks, tomēr, ja cilvēki rīkojas bezatbildīgi un neievēro nosacījumus, tad par to jāziņo. Saņemot šo informāciju atbildīgās iestādes vērtēs iespējamo rīcību. Ģirģens norādīja, ka ir paredzēta gan administratīvā atbildība, gan kriminālatbildība, taču pauda cerību, ka šos rīkus nebūs jāizmanto.

Iekšlietu ministrs skaidroja, ka būtībā likumsargiem ir trīs rīki gadījumos, kad pastāva izdomas par noteikumu pārkāpšanu, pirmais ir saprātīga saruna, administratīvais sods, piemēram, pārkāpjot noteiktos ierobežojumus par pasākumu rīkošanu, kā arī, treškārt, Krimināllikums paredz – ja iestājas smagas sekas, tiek sākts kriminālprocess un personas var saukt pie kriminālatbildības.

Vēstīts, ka Valsts policija saistībā ar valdības 14. marta ārkārtas sēdē noteiktajiem papildu lēmumiem jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas "Covid-19" ierobežošanai Latvijā sadarbībā ar pašvaldības policiju uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju par tiem, policija attiecīgi reaģēs, liecina policijas sniegtā informācija.

Jau ziņots, ka Valsts policija šobrīd strādā paaugstinātas gatavības režīmā un veic preventīvus pasākumus, lai nodrošinātu valdības lēmuma izpildi attiecībā uz pulcēšanās aizliegumu un ierobežojumiem dažādās publiskās vietās.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis iepriekš norādījis, ka policija veic arī preventīvas darbības, jo likumsargu galvenais mērķis nav kādu sodīt.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants noteic, ka par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.

Savukārt Krimināllikuma 225.1 pants noteic, ka par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, kā sodu iespējams piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu . Par iepriekš minētajām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas, var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Latvijas Radio Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form