Policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 laikā piešķir vairāk nekā miljonu eiro
Foto: LETA

Ceturtdien, 4. februārī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu piešķirt Iekšlietu ministrijai (IeM) finansējumu 1 062 893 eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Valsts policijas (VP) un Valsts policijas koledžas, kā arī Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām, portālu "Delfi" informēja IeM pārstāve Gunita Kogane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Finansējums piešķirts par virsstundu darbu ārkārtas uzdevumu veikšanai Covid-19 izplatības ierobežošanā, tajā skaitā iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas uzraudzības nodrošināšanai, kā arī par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un tā seku novēršanu.

"Mēs redzam, cik pašaizliedzīgi strādā Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas, lai papildus saviem tiešajiem pienākumiem palīdzētu sabiedrībai un citiem atbildīgajiem dienestiem ierobežot Covid-19 izplatību. Lepojos arī ar Valsts policijas un Valsts robežsardzes koledžās studējošo iesaisti šajā atbildīgajā procesā. Mēs nevaram aizmirst, ka gan policistiem, gan robežsargiem mājās ir ģimenes, kuras tiek pakļautas tādam pašam riskam saslimt ar vīrusu kā policisti un robežsargi, veicot papildu pienākumus. Paldies iesaistītajiem dienestiem par darbu! Gan es personīgi, gan sabiedrība to novērtē," uzsvēra iekšlietu ministrs Sanfis Ģirģens (PCL/KPV LV)

Jau kopš pagājušā gada 12. marta, kad tika izsludināta ārkārtējā situācija valstī ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, VP un Valsts robežsardzes amatpersonas strādā paaugstināta riska un slodzes apstākļos.

VP intensīvi veic dažādus kontroles pasākumus tirdzniecības, ēdināšanas un citu pakalpojumu sniegšanas un cilvēku pulcēšanās vietās, sniedz atbalstu veselības nozarei, kā arī reaģē uz izsaukumiem karantīnas vai pašizolācijas pārkāpumiem un kontrolē pašizolācijas pasākumu ievērošanu.

Savukārt Valsts robežsardze Covid-19 izplatības ierobežošanā veic robežpārbaudes personu grupām, kurām atļauta ārējās robežas šķērsošana, pārbauda QR kodu esamību robežšķērsošanas vietās visām ieceļojošajām personām un pie iekšējām robežām imigrācijas kontroles nolūkos izvēles kārtībā.

Valsts robežsardze piedalās atbalsta sniegšanā personām robežšķērsošanas vietās un pie iekšējām robežām, izskata individuālos pieprasījumus un iesniegumus ārējās robežas šķērsošanai, kā arī sniedz atbalstu VP iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas uzraudzībā.

Līdz ar to VP un Valsts robežsardzes amatpersonas ir pakļautas paaugstinātam inficēšanās riskam, tieši kontaktējoties ar cilvēkiem, kā arī nereti sastopas ar vardarbību un pret sevi vērstu agresiju no iedzīvotāju puses. Piemēram, mājsēdes kontroles pasākumu laikā policijas darbinieki bieži tiek vārdiski aizskarti, pret viņiem vērsti arī fiziski uzbrukumi un nodarīti miesas bojājumi.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KPV LV Valsts robežsardze Iekšlietu ministrija Ministru kabinets Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form