Prokuroru biedrība neatbalsta izpildvaras politiķa iejaukšanos tiesu varas neatkarībā
Foto: F64

Jautājumā par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darba izvērtēšanu Latvijas Prokuroru biedrība neatbalsta izpildvaras politiķa aicinājumus uz rīcību, kas vērsta pret tiesu varas neatkarību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biedrības prezidents, Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta prokurors Jānis Ilsteris stāstīja, ka biedrības valde šodien "izskatīja jautājumu par nepieciešamību izteikt biedrības valdes nostāju par Tieslietu ministrijas aicinājumu vērtēt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam".

Biedrības valde, pieņemot lēmumu, vadījās no Prokuratūras likuma noteiktās kārtības par ģenerālprokurora atlaišanas kārtību, kurā ir noteikts, ka pārbaudi ierosina Augstākās tiesas priekšsēdētājs pēc savas iniciatīvas vai pēc vienas trešdaļas Saeimas deputātu pieprasījuma.

"Prokuroru biedrība norobežojās un neatbalsta jebkādas politiskas amatpersonas izpildvarā paustu attieksmi un aicinājumus rīcībai, kas vērsta pret tiesu varas brīvību un neatkarību. Biedrība pauž pārliecību, ka likumdevējs rīkosies atbilstoši likumam," norādīja Ilsteris.

Latvijas Prokuroru biedrības valdē darbojas Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras virsprokurore Baiba Voicehoviča, Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurore Dace Milberga, Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors Sergejs Noviks, Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūras prokurore Iveta Rudzīte un Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas prokurors Salvis Skaistais.

Valdošās koalīcijas politiķi šonedēļ pauda uzskatu, ka Saeimā būtu jādiskutē par iespēju vērtēt ģenerālprokurora Kalnmeiera atbilstību amatam, ja tam būs konkrēts pamatojums.

Politiķi pirmdien vienojās pārcelt diskusiju uz Saeimu - tur tiktu strādāts pie konkrēta pieprasījuma teksta, par kura parakstīšanu tad arī lemtu deputāti.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra Saeima Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form