RAKUS Galvas un kakla ķirurģijas nodaļā pacientiem tiekot nodrošināta ārstēšanas nepārtrauktība
Foto: LETA

Neraugoties uz pērnā gada nogales notikumiem, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Galvas un kakla ķirurģijas nodaļā pacientiem, tāpat kā līdz šim, pilnā apmērā tiekot veiktas operācijas, dažādas medicīniskās manipulācijas, kā arī sniegtas ambulatorās ārstu konsultācijas, portālu "Delfi" informēja slimnīcā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidroja slimnīcas pārstāve Ilga Namniece, janvārī tika veiktas visas decembrī saplānotās operācijas un medicīniskās manipulācijas, kas kopskaitā bija 92.

Savukārt mēneša pirmajās divās nedēļās tika veiktas piecas komplicētākas un apjomīgākas operācijas pacientiem ar 3. un 4. stadijas ļaundabīgiem mutes pamatnes un mēles audzējiem. Šiem pacientiem bija nepieciešama arī rekonstrukcija ar mikrovaskulāriem lēveriem, tādēļ operatīvajā ārstēšanas procesā iesaistījās mikroķirurgs Jānis Zariņš ar komandu. Vienas operācijas ilgums – vidēji 8 līdz 10 stundas.

"Iepriekš mēneša laikā vidēji tika veiktas piecas šādas sarežģītas plānveida operācijas, taču janvārī tās veicām divu nedēļu laikā. Pirmajā nedēļā tika izoperēti trīs pacienti, bet otrajā – divi. Savukārt pārējiem pacientiem tika paņemtas gan biopsijas, gan veiktas ekscīzijas (kādas audu daļas izgriešana), visu kakla limfmezglu izņemšana un balsenes audzēja laringoektomija (izņemšana)," norāda RAKUS stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" Onkoķirurģijas klīnikas Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas vadītājs Renārs Deksnis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka tiekot veikta arī balss protēžu nomaiņa, slimnīcai pilnā apmērā nodrošinot otolaringoloģijas pakalpojumu nepārtrauktību.

Reizi nedēļā, tāpat kā ir bijis līdz šim, tiekot organizēts LOR-onkologu konsīlijs. Konsīlija laikā multidisciplinārā ārstu komandā tiek lemts par tālāko ārstēšanas taktiku katram no pacientiem. Janvārī notika četri konsīliji, kuros kopskaitā tika izskatīti 42 pacientu gadījumi, atklāja Namniece.

Tāpat tiekot nodrošināta pārstāvniecība arī dermato-onkoloģiskajā konsīlijā, kas notiek divas reizes mēnesī.

Arī zaļā un dzeltenā koridora ārstu konsultācijas onkoloģijas pacientiem tiekot nodrošinātas savlaicīgi un tām paredzētajā laikā, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstēšanās procesu, uzsvēra Namniece.

Kā ziņots, Latvijas Televīzija jau iepriekš vēstīja, ka no RAKUS ietilpstošā LOC aiziet plāno trīs vadošie LOR speciālisti.

Ārsti esot uzteikuši darbu gan nekonkurētspējīga atalgojuma dēļ, gan tāpēc, ka ilgstoši neesot saņēmuši atbilstīgu materiāltehnisko nodrošinājumu darbam. Līdz ar to no LOC Onkoķirurģijas klīnikas faktiski atšķeļas vesela nodaļa.

Piektdien, 30. decembrī, vairāk nekā 20 LOC ārsti brīdināja par iespējamu kolektīvo atlūgumu, ziņoja LTV.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.