Resursu centrs 'Marta': pirmslaulību apmācību materiālos iekļautas lietas no iepriekšējā gadsimta
Foto: stock.xchng

Pēc Labklājības ministrijas un Tieslietu ministrijas pasūtījuma izstrādātajos pirmslaulību apmācības materiālos ietverta informācija no iepriekšējā gadsimta, uzskata resursu centra sievietēm "Marta" pārstāvji.

Centrā norādīja, ka informatīvais materiāls, kas izpelnījies lielu rezonansi sabiedrībā, neatspoguļo patiesās problēmas, bet dāsni atražo stereotipus, kas nāk no iepriekšējā gadsimta. Līdz ar to šāda veikuma mērķis centram nav īsti skaidrs.

Patlaban daudz būtiskāk būtu risināt jautājumu par to, kā sakārtot tiesisko regulējumu tiem, kuri dzīvo nereģistrētās attiecībās, un kā pasargāt vientuļos vecākus, par kuru tiesībām pašlaik tiek runāts maz, uzsvēra centra speciālisti.

Organizācijas pārstāvji arī pauda, ka laulību institūts mūsdienās ir zaudējis pirmatnējo vērtību, ko patlaban uztur baznīca.

Kā ziņots, izziņas materiālā pirmslaulību mācību programmas dalībniekiem norādīts uz dzimumu bioloģiskajām un psihes īpatnībām, mīlēšanās biežumu un seksuālo dzīvi kopumā. Materiāls izmaksājis vairāk nekā 4500 eiro un sagatavots uz 109 lapām.

Materiālu sagatavoja Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs sadarbībā ar vairākiem ekspertiem.

Izziņas materiālā, kurš ir publiski pieejams internetā, tiek aprakstīti vairāki aspekti, kas jāņem vērā laulāto dzīvē, tostarp finanšu pratība, laulības tiesiskie aspekti, dzimumu loma ģimenē, kā arī laulāto un ģimenes attiecību veidošana.

Piemēram, sadaļā par dzimumu bioloģiskajām un psihes īpatnībām un attīstības iespējām tiek stāstīts, ka vīrietis pasauli uztver tieši un konkrēti, viņš ir orientēts uz sasniegumiem, taustāmiem panākumiem, konkrētu mērķi, rīcību un tas vistiešākajā mērā ir saistīts ar dzimuma ārējām pazīmēm - anatomiju. "Vīrieša dzimumorgāni atrodas ķermeņa ārpusē un ir labi aplūkojami un izpētāmi. Līdz ar to zēns sevi labi iepazīst, un sajūtas ir skaidras, tiešas un saprotamas," rakstīts izziņas materiālā.

Savukārt par sievietēm tiek teikts, ka "sievietes psihes īpatnības arī ir saistītas ar anatomiju - meitene īsti neko sev starp kājām neredz, pieskaroties sajūtas ir neskaidras, neko līdz galam nevar saprast, meitenei patiesībā nākas ļoti uzticēties mātei, ka viņai tur tiešām kaut kas ir. Dažreiz mazi bērni domā, ka meitenes ir zēni, kam kaut kā nav".

Izziņas materiālā tiek runāts arī par seksa nepieciešamību - tiek norādīts, ka mīlēšanās biežums laulātajiem var būt ļoti dažāds, bet svarīgāk ir, lai abi ar to kopumā būtu apmierināti. Tiek ieteikts, ka, lai seksuālā dzīve būtu spilgta un piepildoša, sievietei ir svarīgi spēt paļauties, atdoties, pieņemt vīrieti, savukārt vīrietim - saudzēt un cienīt sievieti, dot - "radīt tādu vidi, kurā viņa var atdoties".

Tāpat materiālos tiek stāstīts par harmonisku attiecību veidošanas pamatnosacījumiem.

Source

LETA

Tags

Labklājības ministrija Zemgale Tieslietu ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form