Gita Revalde
Foto: Oskars Jura

16.novembrī noslēdzies konkurss uz vakanto Ventspils Augstskolas (VeA) rektora amata vietu. Vakantajam amatam pieteicās pieci pretendenti, no kuriem trīs bija izpildījuši visas nepieciešamās prasības, portāls “Delfi” uzzināja augstskolā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VeA Satversmes sapulce16.novembrī apstiprināja rektora vēlēšanu komisiju sešu cilvēku sastāvā. Komisija, atbilstoši Ventspils Augstskolas rektora vēlēšanu nolikumam, pārbaudīja pretendentu un viņu iesniegto dokumentu atbilstību izvirzītajām prasībām un konstatēja, ka trīs pretendenti – Sergejs Hiļķevičs, Kārlis Krēsliņš un Gita Rēvalde – ir savlaicīgi izpildījuši visas VeA rektora vēlēšanu prasības.

Komisija nolēma izvirzīt VeA rektora vēlēšanām pretendentus Hiļķeviču, Krēsliņu un Rēvaldi.

Komisija konstatēja, ka divi pretendenti noteiktajā termiņā – līdz 2016. gada 16.novembra plkst. 16 – nav pilnībā izpildījuši VeA rektora vēlēšanu nolikuma prasības, un nolēma izslēgt viņus no turpmākās dalības rektora vēlēšanās.

VeA rektora vēlēšanu nolikuma 9. punktā noteikts, ka vēlēšanu komisijas noraidītie rektora amata pretendenti trīs darba dienu laikā pēc Vēlēšanu komisijas lēmuma saņemšanas lēmumu var apstrīdēt, iesniedzot VeA Šķīrējtiesai argumentētu rakstisku iesniegumu. Šķīrējtiesa šo iesniegumu izskata trīs darba dienu laikā no tā saņemšanas dienas un publicē savu lēmumu VeA mājas lapā.

Ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likumu, rektora vēlēšanām izvirzīto pretendentu visu iesniegto dokumentu kopijas tiks publicētas VeA mājas lapā pēc pretendentu piekrišanas saņemšanas.

Jau vēstīts, ka pati Rēvalde iepriekš apstiprināja, ka ir pieteikusies konkursā uz VeA rektora amatu.

Rēvalde atzina, ka viņa pieteikusies konkursā, jo vēlētos turpināt iesākto. "Bija iesākti darbi, kas nav pabeigti," norādīja Rēvalde.

Kā piemērus viņa minēja savas iestrādes augstskolas pārvaldības uzlabošanā, uz rezultātiem balstītas personāla motivācijas sistēmas veidošanā, sadarbības veidošanā ar uzņēmējiem u.c. "Domāju, ka šis pārrāvums nevienam par labu nav nācis," savu viedokli pauda Rēvalde.

Rēvalde pastāstīja, ka lekcijas VeA vairs nelasa, bet viņai VeA joprojām esot saglabāts vadošā pētnieka amats.

Kā ziņots, VeA oktobra sākumā izsludināja atklātu konkursu uz rektora amatu, kas kļuvis vakants pēc tam, kad no amata atstādināta bijusī rektore Rēvalde. Amatam līdz 16. novembrim varēja pieteikties profesori vai personas ar doktora zinātnisko grādu.

Administratīvajai rajona tiesai no jauna būs jāvērtē Rēvaldes pieteikums par lēmumu viņu atstādināt no VeA rektora amata. Kā informēja Augstākajā tiesā (AT), tiesas Administratīvo lietu departaments iepriekš atcēla Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru atteikts pieņemt Rēvaldes pieteikumu atzīt par spēkā neesošu VeA Satversmes sapulces lēmumu Rēvaldi atstādināt no rektora amata.

AT ieskatā Satversmes sapulcei, kas rektoru ir ievēlējusi un līdz ar to ir devusi viņam savu uzticību, šis uzticības zaudējums ir jāpamato. AT nodeva jautājumu par pieteikuma virzību jaunai izlemšanai Administratīvajai rajona tiesai.

VeA augstskolas rektora vietas izpildītāja amatā apstiprināts prorektors Kārlis Krēsliņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form