Rīdziniekus aicina izmitināt Ukrainas bēgļus
Foto: Rīgas dome

Lai arī turpmāk Rīgā būtu iespējams nodrošināt palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, rīdzinieki aicināti pieteikt sev piederošos mājokļus bēgļu izmitināšanai un kļūt par brīvprātīgajiem Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem kopš 7. marta reģistrēts 16 881 Ukrainas civiliedzīvotājs, un līdz 1. jūlijam pašvaldība nodrošinājusi izmitināšanu 3135 cilvēkiem. Pašlaik izmitināšana tiek nodrošināta aptuveni 1500 ukraiņiem.

Tiem, kuri bez maksas izmitina bēgļus sev piederošos mājokļos, ir iespējams pieteikties valsts atlīdzībai par sniegto palīdzību.

Lai uzņemtu sev piederošajos mājokļos Ukrainas civiliedzīvotājus, rīdzinieki aicināti reģistrēt mājokļus valsts vienotajā sistēmā "www.cak.iem.gov.lv". Pēc mājokļa reģistrēšanas pašvaldība sazināsies ar mājokļa pieteicēju un vienosies par Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu.

Kad Ukrainas civiliedzīvotāji izmitināti mājoklī, tā īpašnieks 14 dienu laikā kopš izmitināšanas sākuma var pieteikties valsts noteiktās atlīdzības saņemšanai par periodu līdz 120 dienām. Pašlaik ir noteikti divi veidi, kā saņemt atlīdzību par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu:

Gan fiziskas, gan juridiskas personas var pietiekties atlīdzībai 100 eiro par pirmo izmitināto personu, 50 eiro par katru nākamo, bet ne vairāk kā 300 eiro par vienu mājokli mēnesī uz periodu līdz 120 dienām. Šo atlīdzību neapliek ar nodokļiem.

Privātpersonas var pieteikties arī īres līguma slēgšanai jeb tā saucamajam trīspusējam īres līgumam. Līguma summa nedrīkst pārsniegt 300 eiro mēnesī par mājokli, iekļaujot gan īri, gan komunālos maksājumus. Šo summu apliek ar nodokļiem.

Lai pieteiktos atlīdzības saņemšanai vai īres līguma slēgšanai, jāiesniedz pieteikums Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrā. Lēmumu par atlīdzības izmaksu vai līguma slēgšanu pieņem Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem Kaļķu ielā 1 ik dienu saņemt valsts un pašvaldības pakalpojumus ierodas ap 700 cilvēku. Lai nodrošinātu klientu plūsmu un centra darbību, ļoti nozīmīgs ir brīvprātīgo palīgu atbalsts. Par brīvprātīgo palīgu var kļūt ikviens.

Brīvprātīgo darbs vasarā ir laba iespēja jauniešiem gūt pieredzi un jēgpilni pavadīt brīvlaiku. Rīgas atbalsta centrā jauniešiem no 14 gadu vecuma iespējams palīdzēt pie palīdzības paku izsniegšanas un zupas virtuvē.

Jau ziņots, ka nesaņemot atbalsta finansējumu, Rīga no 1. jūlija pārtrauca jaunu Ukrainas bēgļu izmitināšanu. Par to iepriekš preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas mērs uzsvēra, ka Rīgā ieradušies par 3000 cilvēkiem vairāk, nekā noteikts nacionālajā bēgļu izmitināšanas plānā.

Kā iepriekš informēja Latvijas pašvaldību savienība (LPS), no 1. jūlija, kad stājās spēkā samazinātais atbalsts par Ukrainas bēgļu izmitināšanu, cita mītnes vieta jāmeklē aptuveni 3000 bēgļu.

LPS norādīja, ka ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās pašvaldībās ir sasniegtas bēgļu izmitināšanas kvotas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Mārtiņš Staķis Rīga Rīgas dome Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form