Rīgas cirka ēkas tehnisko izpēti par 41 tūkstoti eiro veiks uzņēmums 'CMB'
Foto: LETA

Rīgas cirka ēkas tehnisko izpēti par 41 104 eiro veiks uzņēmums "CMB", liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Minētā uzņēmuma piedāvājums bija vienīgais konkursā iesniegtais. Ar "CMB" noslēgts līgums par kopējo summu 34 000 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Datu bāzē "Lursoft" pieejamā informācija liecina, ka uzņēmuma apgrozījums pērn bija 566 702 eiro, bet peļņa - 81 468 eiro.

Kultūras ministrijā (KM) norādīja, ka ēkas tehniskās apsekošanas darbus paredzēts veikt līdz 30. novembrim.

Valdība 26. jūlijā lēma par 44 674 eiro piešķiršanu padziļinātai ēkas tehniskajai apsekošanai. Atlikušo summu KM plāno pārskaitīs atpakaļ uz attiecīgo valsts budžeta kontu.

"Rīgas cirks" ir Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kas pieder KM. Tā apgrozījums pērn bija 642 139 eiro, un tas strādāja ar zaudējumiem 44 706 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka valdība jūlijā atbalstīja 263 211 eiro piešķiršanu valsts uzņēmumam "Rīgas cirks". Finansējums no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" 188 287 eiro apmērā piešķirts cirka ēkas fasādes sienas nostiprināšanai, savukārt 30 250 eiro - saistību izpildei par neīstenoto cirka programmu "Tropu fantāzija".

KM uzsvērusi, ka 2015. gada augustā un septembrī tika veikta ēkas apsekošana, kurā konstatēts, ka ēkas konstrukciju nestspēja kopumā ir daļēji apmierinoša – nav pazīmju par konstrukciju pilnīgas vai daļējas sabrukšanas draudiem, bet neapmierinošs stāvoklis ir konstatēts ēkas Merķeļa ielas fasādes pusē.

Atkārtotas ēkas apsekošanas laikā, 2016. gada februārī Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) izdeva atzinumu, ar kuru uzdots līdz 2016. gada 1. decembrim novērst bīstamību - veikt cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes konservāciju, lai novērstu tās iespējamo apgāšanos, kā arī aizliegt cirka ēkas, kā publiskas būves ekspluatāciju līdz būvniecību reglamentējošo normatīvo aktu kārtībā ir veikta cirka ēkas atjaunošana vai pārbūve un novērsta BVKB atzinumā konstatētā cirka ēkas bīstamība.

KM arī norāda, ka līdz šim tā kapitālieguldījumus cirka ēkā nevarēja veikt, jo 20 gadu garumā tiesvedībā tika risināts jautājums par ēkas un ar to saistītās zemes īpašumtiesībām. Taču saskaņā ar Augstākās tiesas 2015. gada 30. jūnija lēmumu valstij, KM personā, atzītas īpašuma tiesības uz zemi zem cirka ēkas.

Konservācijas darbi Rīgas cirka ēkā sākti jūlija beigās.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Būvniecība Rīgas cirks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form