Rīgas domē iesniedz iniciatīvu Āgenskalna tirgus glābšanai
Foto: Publicitātes attēli

Pirmdien Rīgas domē iesniegta iniciatīva "Par Āgenskalna tirgus glābšanu", par kuru portālā "Manabalss" parakstījušies vairāk nekā 2000 cilvēku, portālu "Delfi" informēja iniciatīvas autore Anda Baidekalna.

Tādējādi Rīgas domei pēc iniciatīvas iesniegšanas būs jālemj par iniciatīvas apstiprināšanu un jāizstrādā Āgenskalna tirgus attīstības plāns, saglabājot tirgus funkcionalitāti.

Iniciatīvas "Par Āgenskalna tirgus saglabāšanu" iesniedzēja saka paldies visiem iniciatīvas atbalstītājiem, kuri ar savu balsi ir pierādījuši, ka viņiem ir svarīga Āgenskalna tirgus esamība, saglabājot tirgus funkciju.

"Valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss ēkai divkāršo atbildību, ar kādu jāizstrādā Āgenskalna tirgus attīstības projekts. Apšaubu, ka piedāvātais variants ar īpatnējo, sēnei līdzīgo piebūvi, ko piedāvāja Rīgas Centrāltirgus, uzskatāms par atbildīgi izstrādātu attīstības projektu. Atbildīgajām personām ieteiktu konsultēties ar apkaimes iedzīvotājiem, jo, piemēram, Pārdaugavas radošajam centram jau ir izstrādāta vīzija tirgus attīstībai, kas Rīgas Centrāltirgus piedāvātajā variantā tika pilnībā ignorēta," norāda Baidekalna.

Vienlaicīgi Baidekalna skaidro, ka atbildība par tirgus nolaišanu līdz esošajam stāvoklim jāpieprasa kā no amatpersonām, tā arī no nomniekiem un apakšnomniekiem, jo ir svarīgi, lai Rīgā saimnieko, ievērojot labas pārvaldības principu, nevis "vadās pēc izsaimniekošanas principiem".

Iniciatīva paredz Rīgas pašvaldības atbildīgajam departamentam uzlikt par pienākumu esošajam Āgenskalna tirgus apsaimniekotajam izstrādāt tā attīstības plānu līdz noteiktam termiņam, taču ne vēlāk kā šā gada 31. janvārim.

Ja apsaimniekotājs tirgus attīstības plānu nav izstrādājis, vai arī izstrādātais plāns neatbilst Āgenskalna tirgus vēsturiskajai funkcijai, noteikt, ka atbildīgais pašvaldības departaments Āgenskalna tirgus attīstības plānu izstrādā patstāvīgi saprātīgā termiņā, bet ne vēlāk kā 2018. gada 28. februāris, nosakot par pienākumu apsaimniekotājam to realizēt ne vēlāk kā divu līdz trīs gadu laikā.

Kā arī, ievērojot to, ka Āgenskalna tirgus ēka ir novesta līdz avārijas stāvoklim, izmantot likumā paredzētās tiesības un piedzīt no nomnieka zaudējumus par ēkas nolaišanu līdz esošajam stāvoklim, kas tālāk izmantojami, Āgenskalna tirgus attīstības plāna realizācijai.

Sabiedrība iegūs vienas no Rīgas apkaimju – Āgenskalna vēsturiskā un kultūras centra saglabāšanu, kas ir nozīmīga daļa no Rīgas pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma, norāda iniciatīvas autore.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Īpašumu departaments pārtrauks nomas līgumu ar AS "Rīgas Centrāltirgu" par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu un rīkos jaunu nomas tiesību izsoli uz 30 gadiem, pagājušajā nedēļā lēma Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

izvērtējot Āgenskalna tirgus vēsturiskā paviljona tehnisko stāvokli un tirdzniecības sarūkošās tendences tajā, Rīgas Centrāltirgus valde nolēmusi to sagatavot visaptverošai rekonstrukcijai. Ņemot vērā iecerēto darbu apjomu un veidu, rekonstrukcijas projekta realizēšanas laikā tirdzniecības process Āgenskalna tirgū tiks pārtraukts sākot no 2018.gada 1.janvāra.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) pēc Rīgas domes deputāta Viestura Zepa (LRA/LA) iesnieguma sākusi resorisko pārbaudi par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Āgenskalna tirgus ir vecākais un plašākais Pārdaugavas tirgus, kas atklāts 1925.gadā. Tā kopējā platība ir 8300 kvadrātmetru.

Tags

Āgenskalna tirgus ENAP Rīgas Centrāltirgus Rīgas dome Valsts policija

Comment Form