Rinkēvičs ES Ārlietu padomē pauž atbalstu cīņai ar dezinformāciju
Foto: DELFI

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē paudis atbalstu Eiropas Komisijas (EK) un ES augstās pārstāves kopīgajam paziņojumam "Rīcības plāns cīņai ar dezinformāciju", kas noteic praktiskus soļus šī plāna īstenošanai visā ES, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sanāksmes laikā ES ārlietu ministri pārrunājuši jautājumu, kas skar cīņu ar dezinformāciju, un ministrs izteicis atbalstu 2018. gada 5. decembrī publiskotajam EK un ES augstās pārstāves kopīgajam paziņojumam "Rīcības plāns cīņai ar dezinformāciju",

Ārlietu ministrijā (ĀM) informēja, ka plāns paredz četrus darbības virzienus – uzlabot ES institūciju spēju atpazīt, analizēt un atmaskot dezinformāciju, veicināt koordinētu un vienotu reakciju uz dezinformāciju, mudināt privāto sektoru, tai skaitā IT kompānijas un sociālās platformas, cīnīties pret dezinformāciju, kā arī veicināt sabiedrību izpratni un noturību pret dezinformāciju, tai skaitā atbalstot analīzi un pētniecību.

Ministrs vērsa uzmanību, ka hibrīdais apdraudējums prasa integrētu pieeju, tāpēc ES un NATO ir jāstrādā kopā.

Šim nolūkam ir cieši jāsadarbojas NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram Rīgā ar Eiropas Izcilības centru cīņai ar hibrīdo apdraudējumu Helsinkos, atzīmē ĀM.

Latvijas ārlietu ministrs arī paudis stingru atbalstu ES Austrumu Stratēģiskās komunikācijas operatīvās grupas darbam, kas pašlaik strādā vairākos virzienos, proti, informē par prokremlisko dezinformāciju pret ES un veic tās atspēkošana, kā arī atbalsta Austrumu partnerības valstu mediju vides stiprināšanu.

Tāpat ministri pārrunājuši arī ES un Arābu valstu līgas sadarbību, un notika diskusija par ES attiecībām ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN), gatavojoties ES-ASEAN valstu ārlietu ministru sanāksmei, kura notika pēc padomes sanāksmes.

ES-ASEAN sanāksmē apsprieda reģionālo drošību Āzijā un Eiropas kaimiņu reģionos, kā arī diskutēja par tādiem globāliem izaicinājumiem kā klimata pārmaiņas, starptautiskais terorisms, jūras drošība un kiberdrošība.


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Edgars Rinkēvičs Eiropas Komisija Eiropas Savienība NATO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form