Rinkēvičs iestājas par vienotu ES dalībvalstu pieeju Covid-19 pandēmijas apkarošanai
Foto: F64

Latvija atbalsta ciešāku Eiropas Savienības valstu sadarbību attiecībā uz īstenotajiem nacionālajiem pasākumiem Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanai, uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), otrdien, 13. oktobrī, piedaloties ES Vispārējo lietu padomes sēdē Luksemburgā. Tajā tika pieņemtas rekomendācijas vienotai ES dalībvalstu pieejai un kritērijiem Covid-19 pandēmijas apkarošanai.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nosakot vienotas slimības izplatības robežvērtības un kritērijus ceļojumu ierobežojumiem, rekomendācijas palīdzēs novērst fragmentāciju un veicinās atklātību un paredzamību cilvēkiem un uzņēmumiem, norāda Ārlietu ministrija.

ES valstu ministri tika informēti par progresu sarunās ar Eiropas Parlamentu par ES daudzgadu budžetu 2021.‑2027. gadam un Ekonomikas atveseļošanas instrumentu. Tā kā vienošanās vēl nav panākta, ministri aicināja aktīvi strādāt, lai pēc iespējas ātrāk tiktu panākta vienošanās un ES fondu līdzekļi palīdzētu atkopties ES dalībvalstu ekonomikām no krīzes.

Diskusijā ar ES sarunvedi ar Apvienoto Karalisti Rinkēvičs pauda atbalstu turpmākām sarunām un centieniem noslēgt visaptverošu ES un Apvienotās Karalistes vienošanos par nākotnes attiecībām.

Sanāksmē Eiropas Komisija prezentēja pirmo ikgadējo tiesiskuma ziņojumu, kurā pozitīvi vērtēti Latvijas centieni un sasniegumi tiesiskuma jomas pilnveidošanā.

Dalībvalstis izvērtēja ziņojuma vispārējo daļu par tiesiskuma situāciju un izaicinājumiem ES. Nākamajā sanāksmē tiks izskatīta situācija konkrētās piecās valstīs alfabētiskā secībā. Rinkēvičs pauda atbalstu Komisijas ziņojumam un aicināja dalībvalstis uz konstruktīvu un atklātu dialogu, lai veicinātu vienotu izpratni par tiesiskumu un tā stiprināšanu ES.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Ārlietu ministrija Edgars Rinkēvičs Eiropas Komisija Eiropas Savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form