Rubiks: no manis tik viegli vaļā netiksiet
Foto: LETA

Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) priekšsēdētājs Alfrēds Rubiks, kurš Eiropas Parlamentā (EP) ievēlēts no "Saskaņas centra" (SC) saraksta, ir apņēmības pilns startēt arī nākamajās EP vēlēšanās. "No manis tik viegli vaļā netiksiet," uzsver Rubiks, komentējot Saeimas SC frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča paziņojumu, ka nākamajās EP vēlēšanās SC sarakstā nebūs ne Rubika, ne citu sociālistu, jo SC vēlas ieņemt "sociāldemokrātu nišu".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Jā, apsverot visus par un pret un novērtējot sevi pašu, ko es protu un kas man pa spēkam, nolēmu, ka kandidēšu nākamajās EP vēlēšanās," pastāstīja Rubiks. "Pirms diviem gadiem, kad nomira mana dzīvesbiedre, es biju stresa stāvoklī un manā dzīvē bija iestājies panīkums. Toreiz saviem partijas biedriem teicu, ka nākamajās EP vēlēšanās nekandidēšu, ka vēlos sakārtot savu arhīvu, uzrakstīt memuārus un atpūsties dabā. Tagad esmu ticis pāri depresijai un esmu gatavs turpināt darbu EP."

Rubiks darbojos EP Eiropas Apvienotā kreiso un Ziemeļvalstu Zaļo kreiso spēku konfederālajā grupā, darbojos EP Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejā, kur ir savas grupas koordinators, un kā aizstājējs darbojas arī Transporta un tūrisma komitejā. Rubiks ir priekšsēdētāja vietnieks ES un Kazahstānas, Kirgizstānas, Uzbekistānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Mongolijas parlamentārās sadarbības delegācijā, kā arī darbojas ES komitejās attiecībām ar Armēniju, Azerbaidžānu un Gruziju.

Urbanoviča paziņojums, ka nākamajās EP vēlēšanās SC sarakstā nebūs ne Rubika, ne citu sociālistu, Rubikam bija pārsteigums, jo par to viņš uzzinājis no masu saziņas līdzekļiem. Kopš 2005.gada LSP darbojas SC sastāvā, kopā startējusi visās vēlēšanās, un rezultāti nav bijuši slikti. Iespējams, ka tā izrunāties Urbanovičam liek partijas biedri, kas baidās no konkurences ar Rubiku, spriež eiroparlamentārietis. Izspiežot no savām rindām Rubika sociālistus, Urbanovičs cer pavērt SC ceļu uz valdības koalīciju.

Pēc Rubika teiktā, Urbanoviča pārstāvētā partija "Saskaņa" ir tālu no sociāldemokrātiem, tā pat nesvin 1.maiju - starptautiskos sociāldemokrātu svētkus. Praktiskajā darbībā "Saskaņai" drīzāk esot tuvāks sīkburžuāziskais liberālisms, kura kredo ir - "lai iet, kā iet". "Ar savu paziņojumu Urbanovičs faktiski ir paudis atbalstu nacionālajiem radikāļiem, kuri mani sen neieredz un nevēlas redzēt darbojamies politikā," uzskata Rubiks. Viņš atgādina, ka "sociāldemokrātiskajam" SC Eiroparlamentā ir otrs deputāts - Aleksandrs Mirskis. "Vai Urbanovičs zina, ko EP dara viņa sociāldemokrāts Mirskis? Manuprāt, SC un Mirskis jau sen neliekas viens par otru ne zinis. Es jau nepretendēju no kandidēšanas EP vēlēšanās no Urbanoviča partijas "Saskaņa" saraksta," saka Rubiks.

No juridiskās puses paziņojums, ka Rubiks netiks iekļauts SC Eiroparlamenta deputātu kandidātu sarakstā, pagaidām ir tikai Urbanoviča personīgais viedoklis, par SC sarakstu EP vēlēšanām vēl nav lēmusi SC vadība, kurā ir ne tikai Urbanovičs, ber arī Rubiks un Nils Ušakovs. Eiroparlamentārietis uzsver, ka "Rubiks ir brends, kas piesaista vēlētājus, vēlētāji mani pazīst". 2009.gada EP vēlēšanās Rubiks saņēma 212 649 punktus. Rubiks ir pārliecināts, ka viņa atbalstītāju skaits ir tikai audzis, viņiem ir pievienojušies arī daudzi lauksaimnieki, ar kuriem Rubiks regulāri tiekas un kuru intereses pārstāv EP. Turklāt tagad politikā ir jau trīs Rubiki - viņa dēli Artūrs un Raimonds ir Saeimas deputāti.

"Es savas izredzes nākamajās EP vēlēšanās vērtēju kā labas. Slikti būtu, ja es ietu uz vēlēšanām un necerētu uz panākumiem. Es savā dzīvē esmu gājis uz daudzām vēlēšanām un vienmēr uzvarējis. Es jūtu, ka manām aktivitātēm un darba stilam ir vēlētāju atbalsts. No manis tik viegli vaļā netiksiet!" uzsver sociālistu līderis Rubiks.

LSP patlaban nepieļauj domu par izstāšanos no SC. Sociālisti vēlas arī turpmāk darbosies kā atsevišķa partija un būt SC sastāvā. Līdz EP vēlēšanām vēl būs gan LSP, gan SC kongress, kuros tiks lemts par startu šajās vēlēšanās. Šodien paziņot, ka sociālisti uz EP vēlēšanām ies ar savu sarakstu, nozīmētu, ka LSP atšķeļas no SC, uzsver Rubiks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Alfrēds Rubiks Nils Ušakovs Saskaņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form