Šadurskis: nav tādu reformu, no kurām visi kļūtu nenormāli laimīgi
Foto: LETA

Nav tādu reformu, no kurām visi kļūtu nenormāli laimīgi un saprastu, ka tas ir tas, pēc kā visu mūžu ir ilgojušies, izteicās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

Nākamajā nedēļā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno prezentēt jauno pedagogu atalgojuma modeli. Šadurskis norādīja, ka sagaidāms - skolotājiem "būs mazliet vairāk naudas". Taču paredzamo summu ministrs atklāt nevēlējās.

"Jaunais modelis ir jāpārbauda skolās, tās sadalot grupās, un jāvērtē, vai pēkšņi neparādās kāda mums neievērota disproporcija. Man ir jābūt pilnīgi pārliecinātam, ka tas strādā, jo ir ļoti grūti pārliecināt citus par to, par ko pats neesi pilnīgi pārliecināts," teica Šadurskis.

Viņš paskaidroja, ka no pedagogu algām paredzētās summārās mērķdotācijas tiek veikti atskaitījumi, kas paredzēti speciālajai izglītībai un tamlīdzīgi. Tā rezultātā paliek naudas summa, kuru ar atbilstošo koeficientu sistēmu – izglītības pakāpes, programmas un teritorijas koeficienti - sadala pa skolām.

"Rezultātā veidojas summa, kas ir pedagogam par likmi, kas šobrīd mūsu izpratnē ir 21 kontaktstunda, kas nozīmē 30 stundu kopējo darba nedēļu. Vēl viena papildus summa ir tā sauktais direktoru fonds, no kura var piemaksāt gan par papildus darbiem, gan par pašreizējo pedagogu kvalitātes pakāpju sistēmu. Vēl viena summa, kas veidojas uz katru skolu, ir atalgojums administrācijai un atbalsta personālam. Nākamajā nedēļā nāksim klajā gan ar prezentāciju, gan Ministru kabineta noteikumiem. Tad notiks diskusija," sacīja ministrs.

Šadurskis gan atzina, ka, visticamāk, par pedagogu atalgojuma reformu gaidāma viedokļu sadursme. "Skaidrs, ka nav tādas reformas, no kuras visi kļūtu nenormāli laimīgi un saprastu, ka tas ir tas, pēc kā visu mūžu ir ilgojušies. Jebkurā gadījumā būs interešu sadursme, piemēram, kādu daļu ielikt pamatalgā, kādu – direktoru fondā, kādu – administrācijas un atbalsta personāla fondā," pauda ministrs.

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Kārlis Šadurskis Vienotība

Comment Form