Saeima ārkārtas sēdē balsos par Bordāna apstiprināšanu tieslietu ministra amatā
Foto: LETA

Ceturtdien Saeima ārkārtas sesijas ārkārtas sēdē, lems par uzticības izteikšanu tieslietu ministram Jānim Bordānam, savukārt otrajā ārkārtas sesijas ārkārtas sēdē pēc pirmās sēdes beigām, Saeimas darba kārtībā iekļauts 31 jautājums, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienests.

Saeima galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Izglītības likumā, kas paredz precizēt ierobežojumus personai strādāt par pedagogu.

Lai mazinātu administratīvo tiesu noslodzi, parlamenta rītdienas darbakārtībā otrajā lasījumā ir arī grozījumi Administratīvā procesa likumā, kas paredz efektivizēt lietu izskatīšanas gaitu administratīvajās tiesās un ieviest plašāku rakstveida procesa izmantošanu administratīvo lietu izskatīšanā.

Tāpat Saeima pirmajā lasījumā skatīs grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz sekmēt krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu un nodrošināt iespēju aizstāvim un prokuroram iesniegt papildu pieradījumus tiesas izmeklēšanas laikā.

Tostarp Saeima nodos grozījumus likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" otrreizējai caurlūkošanai par tā virzību atbildīgajai Juridiskajai komisijai un lems par termiņu, kādā iesniedzami priekšlikumi un likums atkārtoti izskatāms.

Jebkurā brīdī kārtējo sesiju starplaikā var sasaukt ārkārtas sesiju. Saeimas ārkārtas sesiju vai ārkārtas sēdi sasauc Prezidijs pēc sava ierosinājuma, kā arī pēc Valsts prezidenta, Ministru prezidenta vai ne mazāk kā vienas trešdaļas Saeimas deputātu prasības. Likumprojektus un patstāvīgos priekšlikumus, kas nav izskatīti Saeimas kārtējā sesijā, turpina apspriest nākamajā šīs Saeimas kārtējā sesijā.

Saeima ir lēmusi slēgt 2012.gada pavasara sesiju šī gada 21.jūnijā un sākt rudens sesiju 2012.gada 4.septembrī.

Tags

Jānis Bordāns Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form