Saeima noraida iedzīvotāju iniciatīvu marihuānas dekriminalizācijai
Foto: Valsts policija

Saeima ceturtdien noraidīja iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu par marihuānas dekriminalizāciju, portāls "Delfi" uzzināja parlamenta sēdē.

Iepriekš ieceri noraidīja arī atbildīgā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Kolektīvajā iesniegumā tika rosināts veikt likumu grozījumus, lai 18 gadu vecumu sasniegušām personām par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un nēsāšanu nelielos apjomos nedraudētu sods. Savukārt par lietošanu sabiedriskā vietā būtu tikai administratīvais sods.

Mandātu komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) informēja, ka komisija jautājumu izskatīja divas sēdes, uzklausot gan ieceres autorus, kas pauduši 100 iemeslus marihuānas dekriminalizācijai, gan ministriju un veselības nozares pārstāvjus, kas ieceri noraidījuši.

Iesnieguma "Marihuānas dekriminalizācija" autoru pilnvarotais pārstāvis Donats Blaževičs iepriekš uzsvēra, ka līdz šim marihuānas apkarošana nav bijusi sekmīga, turklāt atkarība rodas tikai 9% lietotāju, kas ir mazāk nekā alkohola lietotāju vidū.

Virkne veselības organizāciju atbalsta medicīniskās marihuānas legālu pieejamību, ņemot vērā substances īpašības, viņš uzsvēra.

Jau vēstīts, ka iniciatīvu parakstījuši 10 373 pilsoņi. Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem, norādot, ka 252 parakstītāju personu kodi neatbilst parakstītāja statusam, viens personas kods ir nekorekts, bet vēl trīs personu kodi nav identificēti, jo nav Latvijas piešķirtie. Savukārt 748 parakstītāji nav sasnieguši 18 gadu vecumu.

Portālā "Manabalss.lv" šī iniciatīva tika ievietota 2012.gada 23.janvārī. Parakstu vākšana ilga vairāk nekā divus gadus.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Marihuāna Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde Saeima
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form