Samazinās Ukrainas bēgļiem izsniegto vīzu un termiņuzturēšanās atļauju skaits
Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā būtiski samazinājies Ukrainas bēgļiem izsniegto ilgtermiņa vīzu un termiņuzturēšanās atļauju skaits, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pagājušajā nedēļā jeb laika posmā no 4. aprīļa līdz 11. aprīlim ilgtermiņa vīzas tika izsniegtas 1908 Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ir par 844 mazāk nekā tika izsniegts nedēļu iepriekš.

Savukārt termiņuzturēšanās atļaujas pagājušajā nedēļā tika izsniegtas 826 Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ir par 163 mazāk nekā nedēļu iepriekš.

Kopumā līdz 12. aprīli Ukrainas civiliedzīvotājiem izsniegtas 12 187 ilgtermiņa vīzas un 2830 termiņuzturēšanās atļaujas.

No IeM informācijas izriet, ka kopš 24. februāra 782 Ukrainas pilsoņi Latvijā ieceļojuši caur lidostu "Rīga", 20 589 robežšķērsošanas vietās uz Latvijas un Krievijas robežas, 442 robežšķērsošanas vietās uz Latvijas un Baltkrievijas robežas.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets otrdien, 12. aprīlī, pieņēma noteikumus par pašvaldībās izmitināmo Ukrainas civiliedzīvotāju skaitu, ar kuriem noteikts, ka Ukrainas bēgļu skaits tiks sadalīts pašvaldībās proporcionāli tajās deklarēto iedzīvotāju skaitam.

Konkrētajā pašvaldībā izmitināmo civiliedzīvotāju proporcionālais sadalījums ir balstīts uz vispārīgu pieņēmumu, ka kopumā pakāpeniski jāizmitina līdz 40 000 Ukrainas civiliedzīvotāju. Šā gadījumā no valstpilsētu pašvaldībām visvairāk bēgļu – 13 000 – būtu jāuzņem Rīgai, ap 1700 – Daugavpilij, ap 1500 – Liepājai, ap 1200 – Jelgavai un Jūrmalai, bet Rēzeknei un Ventspilij ap 700.

Ogres un Valmieras novadiem katram būtu jāuzņem nedaudz virs 1000 bēgļu, bet pārējiem Latvijas novadiem no aptuveni 200 līdz 900 bēgļiem.

Tags

Baltkrievijas Iekšlietu ministrija Krievija Rīga Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form