Slepenībā 'bīda' Rīgas 1.slimnīcas un Dzemdību nama apvienošanu, vēsta laikraksts
Foto: F64

Rīgas domes vadība lielā slepenībā ir enerģiski sākusi "bīdīt" Rīgas 1. slimnīcas, Rīgas Dzemdību nama un, domājams, arī Rīgas 2. slimnīcas apvienošanu, otrdien raksta laikraksts "Latvijas Avīze".

Kā raksta laikraksts, tas tiek darīts, lai nepieļautu Rīgas 1. slimnīcas faktisku bankrotu, risinājuma vārdā likvidējot Rīgas Dzemdību namu kā patstāvīgu pašvaldības kapitālsabiedrību. Pagaidām šis plāns netiekot atklāts ne tikai sabiedrībai, ne arī apvienojamo medicīnas iestāžu darbiniekiem.

"Mēs neko nezinām, visi jautājumi Rīgas domei," šādi Rīgas Dzemdību nama valdes locekļu Santas Markovas un Dagnijas Vilnītes vārdā laikrakstam pavēstīja šīs Rīgas domei piederošās kapitālsabiedrības preses pārstāve, savukārt abu pārējo tāpat domei piederošo slimnīcu vadība uz uzdotajiem jautājumiem saistībā ar iespējamo apjomīgo reorganizāciju vispār nereaģēja.

Tikmēr no citas Rīgas Dzemdību nama vadības pārstāves laikraksts saņēmis apstiprinājums, ka šāda apvienošanās patiešām tiek organizēta, lai gan pat apvienojamo veselības iestāžu vadībai esot daudz neskaidrību.

"Tas vēl nav pieņemts fakts. Tas ir tikai projekts. Nav zināms, kā tas notiks. Tur vēl gaidāmi ministrijas nolēmumi par 1. slimnīcas statusu. Tas viss ir tikai projekts un domu apmaiņa. Nav skaidri noteikumi, ar kādiem mūs pievieno," laikrakstam skaidrojusi Dzemdību nama vadības pārstāve, piebilstot – ja pacientu drošība iegūst, tad viņa uz to raugoties pozitīvi.

Saskaņā ar viņas stāstīto šādai apvienošanai varētu būt redzami arī pozitīvi aspekti: "Tas, ka Dzemdību namam ir vājā vieta, ka tā nav multidisciplināra slimnīca, ir fakts. Kādreiz mums ir bijusi ļoti laba sadarbība ar 1. slimnīcu, kad tā bija neatliekamās palīdzības slimnīca. Tā bija mums atbalsta vieta. Mēs varējām dabūt speciālistus. Tagad, kad tā ir ambulatora slimnīca, šī sadarbība ir mazinājusies. Ja tāda sadarbība būtu, tas mūs stiprinātu pilnīgi noteikti."

Tikmēr domes vadībai tuvi avoti laikrakstu informējuši, ka apvienošanas plāna galvenais mērķis esot nevis domāt par pacientu drošību un iespējām, bet gan "glābt "Saskaņai" lojālo 1. slimnīcu ar tās pašreizējo valdi".

Saskaņā ar šo avotu skaidrojumu atbilstoši jaunajiem valdības noteikumiem par veselības aprūpes finansējumu no 1. janvāra tiek ievērojami samazināts pakalpojumu klāsts, ko veic dienas stacionāros, līdz ar to 1. slimnīcai varētu draudēt pat bankrots.

Laikraksts vēsta, ka pēc "Lursoft" datu bāzē atrodamā slimnīcas pagājušā gada darbības pārskata, tās kopējais apgrozījums pērn bijis 14,25 miljoni eiro, no kuriem lielākā daļa – 6,07 miljoni – saņemti kā valsts budžeta līdzekļi ambulatorajai aprūpei. No maksas pakalpojumiem gūti 5,86 miljoni eiro, bet no domes – tikai nepilni 800 tūkstoši eiro.

Lai glābtu situāciju, 1. slimnīcai būtu jākļūst par vairākprofilu slimnīcu, bet to var panākt, tikai būtībā likvidējot Rīgas Dzemdību namu – slimnīcu ar ilggadējām tradīcijām un labu struktūru. Dzemdību nams tad tiktu iekļauts apvienotās slimnīcas sastāvā, raksta "Latvijas Avīze".

Laikrakstam nekādu oficiālu skaidrojumu par slimnīcu apvienošanas plāniem un to pamatojumu no domes vadības divu nedēļu laikā nebija izdevies saņemt. Tāpat skaidrojumu nav izdevies saņemt no Veselības ministrijas.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Latvijas Avīze Rīgas 1. slimnīca Rīgas 1.slimnīca Rīgas dome Veselības ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form