Sniega tīrīšanas darbi Rīgā turpināsies arī nakts stundās
Foto: Latvijas Valsts ceļi/Renārs Koris

Visas 50 ziemas uzturēšanas tehnikas vienības Rīgā turpinās strādāt ar pilnu jaudu arī naktī uz svētdienu, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Departamentā norādīja, tiltu, kā arī maģistrālo ielu un sabiedriskā transporta maršrutu tīrīšana un apstrāde ir veikta jau četras reizes, tomēr ilgstošas un intensīvas snigšanas laikā sniega sanesumi uz brauktuvēm veidojas ļoti ātri, tostarp īsi pēc to tīrīšanas. Tādēļ transportlīdzekļu vadītāji braukšanas laikā ir aicināti ievērot īpašu piesardzību un izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu.

SIA "Rīgas satiksme" dati liecina, ka sestdienas vakarā laikapstākļu dēļ veidojās arī sabiedriskā transporta kustības nobīdes. Kopumā autobusi kavējumi pulksten 20 bija līdz 10 minūtēm, kamēr 50., 43., un 21. autobuss kavējās līdz 24 minūtēm, 56. un 48. autobuss līdz 15 minūtēm, 22. autobuss – līdz 20 minūtēm. Trolejbusu kavējumi ir līdz 10 minūtēm, bet 4. trolejbuss kavējās aptuveni 25 minūtes, savukārt tramvajiem būtisku kavējumu nav.

Spēcīgas snigšanas laikā prioritāri tiek tīrītas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, tādēļ īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz mazākas nozīmes jeb rajona ielām. Sniegputeņa laikā galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu, savukārt pilnībā maģistrālajām ielām no sniega jābūt attīrītām trīs stundu laikā pēc snigšanas beigām.

Ja mierīgas snigšanas laikā sniega tīrīšana galvaspilsētas ielās optimāla rezultāta iegūšanai tiek veikta vienu reizi dienā – uzreiz pēc snigšanas beigām, tad šodien maģistrālās ielas un sabiedriskā transporta līnijas tika tīrītas četras reizes, kā arī darbi turpināsies arī nakts stundās.

Aicinām transportlīdzekļu vadītājus sniegputeņa laikā ievērot īpašu piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Savukārt sabiedriskā transporta pasažieriem jārēķinās, ka var veidoties autobusu, trolejbusu un tramvaju kustības novirzīšanās no grafika.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu līdz sniegputenis norims.

Satiksmes departaments aicina turpmākajās dienās arī ziņot Satiksmes vadības centram (SVC) uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80003600 gan par bedru un lielu peļķu veidošanos, gan arī vietām, kur ir nepieciešama sniega tīrīšana. Pēc zvana saņemšanas uz attiecīgo vietu operatīvi tiks nosūtīti ielu uzturēšanas dienesti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Rīgas satiksme Sniega tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form