Spēcīgais lietus posta Rīgu: applūst ielas un iebuksē satiksme (plkst. 13.02)
Foto: F64

Spēcīgo lietavu dēļ šodien applūduši vairāki Rīgas ielu posmi un lietus ūdens atsūknēšanai ielās patlaban izsūtītas desmit specializētās tehnikas vienības, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Kā informē Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā, pirmdienas rītā lietus daudzums Rīgas centrā pārsniedza 30 milimetru jeb trešdaļu no jūlija normas.

Savukārt uzņēmumā "Rīgas satiksme" norāda, ka 5., 9. maršruta tramvajiem apstājusies kustība Vašingtona laukumā, virzienā no centra, lielo plūdu dēļ. Ap pulksten 11 gan tramvaju kustība atjaunota.

Tāpat uzņēmumā norāda, ka laika apstākļu dēļ kavējas sabiedriskais transports galvaspilsētā. 2., 24., 11. maršruta autobusu kavējumi ir līdz 35 minūtēm, pārējiem autobusiem – līdz 15 minūtēm, 23., 18., 27. maršruta trolejbusi kavējas līdz 20 minūtēm, bet pārējiem trolejbusiem kavēšanās ir līdz 10 minūtēm. Tramvaji kavē līdz 10 minūtēm.


Pēc Dimantes teiktā, patlaban lietus atsūknēšanas tehnikas devušās galvaspilsētas ielās, lai sāktu lietus ūdens peļķu atsūknēšanu no Bolderājas, Čiekurkalna, Teikas un Vecmīlgrāvja ielām.

Vienlaikus departamenta speciālisti jau veic arī citu Rīgas ielu un tiltu apsekošanu, lai pēc nepieciešamības norīkotu tehnikas vienības uz kritiskākajām vietām, kur vajadzētu atsūknēt brauktuves no lietus ūdens.

"Ņemot vērā ievērojamo nokrišņu daudzumu, kāds tiek prognozēts, pat vismodernākās lietus ūdens novadīšanas sistēmas nevarēs novadīt tādus ūdens apjomus uzreiz, līdzīgi kā ielejot spaini ūdens izlietnē – tas novadīsies pakāpeniski," norādīja Dimante.

Spēcīga lietus ietekmē Rīgā applūst tās ielas, kurās vēsturiski nav projektēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma.

Vienlaikus Dimante norādīja, ka pēc departamenta pasūtījuma jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kas tiek pārbūvētas.

Iedzīvotāji ir aicināti ziņot par applūdušām ielām, zvanot Rīgas domes Satiksmes vadības centram pa bezmaksas tālruni 8000 3600.

Ar saviem foto un video iemūžinātajiem novērojumiem sociālajos tīklos aktīvi dalās iedzīvotāji.

Tags

Plūdi Rīga Rīgas dome Rīgas satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form