Studiju akreditācijas komisija akreditējusi vēl 16 studiju virzienus
Foto: LETA

Trešdien Studiju akreditācijas komisija akreditējusi 16 studiju virzienus, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā. Līdz ar to kopumā akreditēti 24 studiju virzieni.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

15 studiju virzieni ir akreditēti uz sešiem gadiem, savukārt viens - Daugavpils Universitātē (DU) īstenotais studiju virziens "Vēsture" - uz diviem gadiem.

Uz pilnu termiņu akreditēs DU studiju virzieni "Tulkošana", "Socioloģija", Latvijas Universitātē īstenotais studiju virziens "Reliģija un teoloģija", Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju virziens "Socioloģija", Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas - "Psiholoģija", Baltijas Starptautiskās akadēmijas - "Ekonomika".

Tāpat arī uz sešiem gadiem akreditēti Vidzemes Augstskolas studiju virzieni "Tulkošana", "Socioloģija", "Viesnīcu serviss", "Vadība", "Informāciju un komunikāciju zinātnes", "Informācijas tehnoloģijas, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne", kā arī Latvijas Kristīgā akadēmijas studiju virziens "Reliģija un teoloģija", Latvijas Kultūras akadēmijas - "Mākslas" un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas - "Izglītība".

Nākamā studiju akreditācijas sēde notiks 24.maijā plkst.14.

Jau vēstīts, ka akreditēts ir Laterāna Pontifikālās universitātes filiāles Rīgas augstākajā reliģijas zinātņu institūtā īstenotais studiju virziens "Reliģija un teoloģija", Rīgas 1.medicīnas koledžas - studiju virziens "Veselība un aprūpe", Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studiju virziens "Lauksaimniecība, mežsaimniecība, zivsaimniecība, veterinārmedicīna un pārtikas higiēna".

Tāpat arī Daugavpils Universitātē īstenotais studiju virziens "Psiholoģija" un Latvijas Universitātē (LU) īstenotais studiju virziens "Psiholoģija", LLU īstenotais studiju virziens "Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne" ar četrām studiju programmām, LU īstenotais virziens "Sociālā labklājība" ar divām studiju programmām un "Tulkošana", arī ar divām studiju programmām - "Tulkošana" un "Konferenču tulkošana".

Pavisam akreditācijas lēmumi ir jāpieņem par 258 studiju virzienu pieteikumiem, no kuriem 115 ir tādi studiju virzieni, kam atbilst programmas, kuras Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" vērtētas kā kvalitatīvas, un šo studiju virzienu pieteikumus Studiju akreditācijas komisija izskatīs paātrinātā kārtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt visām augstskolām un koledžām, kuras vēl nav iesniegušas akreditācijas pieteikumus un visus dokumentus, izteikts aicinājums izdarīt to vistuvākajā laikā.

Studiju virzienu akreditācija prioritāri tikšot nodrošināta tajos studiju virzienos, kuros iekļautas licencētās, bet neakreditētās studiju programmas. Saskaņā ar 9.maijā Saeimā pieņemto grozījumu Augstskolu likumā visu studiju virzienu akreditācija jāpabeidz līdz 30.jūnijam.

Tāpat vēstīts, ka akreditācijas procesa un komisijas sēžu darba organizāciju veiks IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta sastāvā esošais Akreditācijas komisijas sekretariāts. Akreditācijas komisijas sekretariāta vadītājs ir Vladimirs Pustovalovs.

Studiju Akreditācijas komisijas sekretariāta sagatavotos lēmumu projektus par studiju virzienu akreditāciju apstiprinās Studiju akreditācijas komisija. Tajā darbojas pārstāvji no IZM, Latvijas Zinātnes padomes, Latvijas Koledžu asociācijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Studentu apvienības, Rektoru padomes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Kultūras ministrijas, Veselības ministrijas un Zemkopības ministrijas. Studiju akreditācijas komisijas vadītāja ir IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece Inese Stūre, bet komisijas priekšsēdētājas vietnieks - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Andris Vanags.

IZM pati šogad veiks studiju virzienu, kā arī augstskolu un koledžu akreditācijas organizēšanu, - to paredz 25.aprīlī valdības ārkārtas sēdē apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditāciju. Grozījumu mērķis bija nodrošināt iespēju, ka studiju virzienu, augstskolu un koledžu akreditācijas organizēšanu var veikt IZM, obligāti neslēdzot līgumu ar kādu institūciju, kura piedalījusies konkursā. Noteikumi paredz, ka augstskolu un koledžu studiju virzienu akreditācijas norisi organizē IZM vai tās pilnvarota institūcija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Daugavpils Kultūras ministrija Latvijas Darba devēju konfederācija Latvijas Lauksaimniecības universitāte Latvijas Mūzikas akadēmija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Reliģija Zemkopības ministrija Veselības ministrija Vidzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form