Šuplinskas ieņēmumi pērn būtiski nemainījās
Foto: LETA

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) ieņēmumi pērn sasniedza 70 976 eiro, kas ir par 755 eiro mazāk nekā 2019.gadā, liecina viņas iesniegtā Valsts ieņēmumu dienestā (VID) valsts amatpersonu deklarācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2019. gadā izglītības un zinātnes ministres ieņēmumi bija 71 731 eiro.

Kā liecina deklarācija, Šuplinskas ieņēmumus pērn lielākoties veidoja alga par ministres darbu - 68 229 eiro, kā arī alga par darbu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un pabalsts 803 eiro apmērā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Tāpat izglītības un zinātnes ministrei bezskaidrās naudas uzkrājumos ir 11 500 eiro un īpašumā pieder 2005. gada vieglā automašīna "Honda CRV", kura reģistrēta 2018. gadā.

Šuplinskai īpašumā pieder dzīvoklis Rēzeknē, savukārt Rīgā ir dzīvoklis lietošanā.

Līdztekus ministres pienākumiem Šuplinska pildīja arī vadošās pētnieces un profesores pienākumus Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Tāpat ministre uzņēmās valdes locekles uzdevumus Latgaliešu kultūras biedrībā, viceprezidentes darbus "UNESCO" Latvijas Nacionālajā komisijā un padomes locekles pienākumus Sabiedrības integrācijas fondā.

Ziņots, ka no 15. februāra līdz 1. aprīlim, ieskaitot, valsts amatpersonām ir pienākums VID iesniegt valsts amatpersonas kārtējo gada deklarāciju par 2020. gadu. Deklarācijas jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Valsts amatpersonas deklarāciju, tāpat kā citus VID iesniedzamus dokumentus, iespējams iesniegt EDS, autorizējoties ar internetbankas rekvizītiem, eID, eParakstu vai "eParaksts mobile". Tādējādi, ja ir nozaudēts VID piešķirtais EDS identifikators un parole, to vairs nav nepieciešams atjaunot.

Valsts amatpersonas deklarācijas iesniegšanas un aizpildīšanas kārtība ir noteikta likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un Ministru kabineta 2002. gada 22. oktobra noteikumos "Kārtība, kādā aizpildāmas, iesniedzamas, reģistrējamas un glabājamas valsts amatpersonu deklarācijas un aizpildāmi un iesniedzami valsts amatpersonu saraksti".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ilga Šuplinska
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form