Ūdensvada pārbūves dēļ Imantā gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

No pirmdienas, 8. augusta, pašvaldības uzņēmums "Rīgas ūdens" sāks vērienīgu ūdensvada pārbūvi Imantā, Jūrmalas gatves posmā no Zolitūdes ielas līdz Imantas 7. līnijai, kuras laikā būs arī satiksmes ierobežojumi, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projektu esot plānots realizēt vairākos posmos. No 8. augusta darbi sāksies Jūrmalas gatves posmā starp Zolitūdes ielu un ēku 80a, kas ilgs aptuveni divus mēnešus. Tādēļ tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme, izņēmumu nosakot attiecībā pret operatīvā un sabiedriskā transporta kustību.

Pēc domē paustā, būvdarbu veicējiem uzdots nodrošināt ceļa zīmju izvietošanu, kā arī iedzīvotāju un uzņēmumu, kuri atrodas minētajā posmā, transportlīdzekļu piebraukšanu pie dzīvesvietas vai uzņēmuma.

Kopumā Jūrmalas gatves posmā no Zolitūdes ielas līdz Imantas 7. līnijai plānots izbūvēt ūdensvada tīklu 2,3 kilometru garumā. Domē norāda, ka darbi tiks pabeigti 2023. gadā.

Projektu realizēs SIA "Rovlan Group", un tā kopējā summa ir 1,6 miljoni eiro. Ūdensvada tīkla pārbūve esot nepieciešama energoefektīvas, kvalitatīvas, drošas un sakārtotas ūdensapgādes sistēmas izveidei Imantas un Beberbeķu apkaimēs.

Šī projekta gaitā tiks pārbūvēts ūdensvada tīkls Jūrmalas gatvē, likvidējot divus esošos cauruļvadus un izbūvējot pilnībā jaunu tā saucamo zemspiediena ūdensvadu, kas nodrošinās savienojumu arī ar šobrīd būvniecības stadijā esošajiem ūdensapgādes tīkliem Imantas un Beberbeķu apkaimēs.

To būvniecība notiek Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 5. kārta" gaitā.

Iecerēts, ka pie jaunizbūvētā ūdensvada tiks pārslēgti esošie SIA "Rīgas ūdens" klienti, kuriem nav nepieciešamības pēc paaugstināta spiediena ūdensapgādes sistēmā.

Lai nodalītu augstspiediena un zemspiediena ūdens piegādes zonas, tiks likvidēti ūdensvadu posmi Kurzemes prospekta krustojumos ar Slokas un Mazās Zolitūdes ielām.

Paredzēts arī izbūvēt jaunu ūdensvada šķērsojumu ar dzelzceļu, savienojot ūdensapgādes tīklus Platones ielā ar šobrīd būvniecības stadijā esošajiem inženiertīkliem Pureņu ielā. Tiks izbūvēti arī divi komunikāciju mezgli ar plūsmas mērītājiem un tiem nepieciešamie elektroapgādes tīkli, kas domes ieskatā nodrošinās labāku ūdensapgādes tīkla vadību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas ūdens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form