Ugunsgrēks Pētersalas ielā: Rīgas pašvaldība iedzīvotājiem piedāvā palīdzību
Foto: DELFI

Rīgas pašvaldības atbildīgie dienesti ir gatavi sniegt palīdzību iedzīvotājiem, kuri ir palikuši bez pajumtes saistībā ar ugunsgrēku, kas ceturtdienas rītā izcēlās ēkā Pētersalas ielā, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka 14. janvāra agrā rītā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks trīsstāvu daudzdzīvokļu ēkā Pētersalas ielā 6. Ēka dega 430 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks, divi cieta, bet 14 cilvēki tika evakuēti.

Notikuma vietā Rīgas pašvaldības policija piedāvāja cietušajiem izmitināšanu pašvaldības viesnīcā, bet pagaidām neviens šo iespēju vēl nav izmantojis.

Nepieciešamības gadījumā palīdzību sniegs arī Rīgas Sociālais dienests.

Ugunsgrēkā cietušie ēkas iedzīvotāji aicināti rakstīt iesniegumus un noformēt dokumentus, lai Rīgas Sociālajā dienestā saņemtu pabalstu krīzes situācijā. Tiesības saņemt pabalstu krīzes situācijā ir iedzīvotājiem, kuru deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, un kura krīzes situācijas dēļ nespēj nodrošināt pamatvajadzības minimālā apmērā.

Pabalsts krīzes situācijā ir materiāla palīdzība, kuru Sociālais dienests, ņemot vērā krīzes situācijas radīto zaudējumu sekas vai sociālās situācijas uzlabošanai nepieciešamos izdevumus, piešķir personai, ja tai nav tiesību saņemt valsts vai pašvaldības noteiktu citu pabalstu vai apdrošināšanas atlīdzību, vai arī tie ir nepietiekami pamatvajadzību nodrošināšanai.

Pabalsta krīzes situācijā apmērs atsevišķi dzīvojošai personai ir līdz valsts noteiktajai minimālajai mēneša darba algai, ģimenei – līdz divām valsts noteiktajām minimālajām mēneša darba algām. Sociālais dienests lēmumu par pabalsta piešķiršanu un tā apmēru pieņem, pamatojoties uz sociālā darba speciālista sniegto atzinumu, izvērtējot katra klienta sociālo situāciju individuāli un ņemot vērā krīzes situācijas izraisītās sekas.

Rīgas Sociālais dienests var piedāvāt psiholoģisko palīdzību un, izvērtējot situāciju, arī cita veida palīdzību. Papildus tam ir iespējams saņemt tūlītēju psihoemocionālu atbalstu, zvanot uz krīžu un konsultāciju centru "Skalbes" pa diennakts krīzes tālruņiem 67222922 vai 27722292.

Savukārt ugunsgrēkā cietušie iedzīvotāji aicināti zvanīt Rīgas Sociālā dienesta teritoriālā centra "Ziemeļi" atbildīgajai sociālajai darbiniecei pa tālr. 67848833, lai saņemtu plašāku informāciju par minētā un cita sociālā atbalsta saņemšanas iespējām.

Neskaidrību gadījumos informāciju var iegūt, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Objektā ieradies Rīgas pilsētas būvvaldes inspektors, lai novērtētu situāciju, informēja pašvaldībā.


Ēka atrodas privātīpašumā, tajā ir desmit dzīvokļi, kuros deklarētas septiņas personas.

Jau vēstīts, ka ugunsgrēka dēļ tika ierobežota satiksme un mainīta sabiedriskā transporta kustība.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Rīgas pašvaldības policija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form