Ukrainas bēgļus uzņemošās mājsaimniecības varēs saņemt kompensāciju
Foto: LETA

Saeima ceturtdien, 12. maijā, atbalstīja priekšlikumu Ukrainas bēgļus uzņemošām mājsaimniecībām nodrošināt finanšu kompensāciju – par periodu līdz 90 dienām saņemt atlīdzību 100 eiro apmērā mēnesī par pirmo izmitināto personu un 50 eiro apmērā mēnesī par katru nākamo izmitināto personu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Minētās izmaiņas ietvertas grozījumos Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, ko parlaments ceturtdien atbalstīja galīgajā lasījumā.

Likuma grozījumi paredz, ka mājsaimniecībām jeb tās pārstāvošajām fiziskajām personām, kas savā mājoklī bez maksas izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus, būs tiesības kā kompensāciju par papildus izmaksām, kas tai šajā sakarā radušās, par periodu līdz 90 dienām saņemt atlīdzību 100 eiro apmērā mēnesī par pirmo izmitināto personu un 50 eiro apmērā mēnesī par katru nākamo izmitināto personu, bet ne vairāk kā 300 eiro apmērā mēnesī.

Tiesiskais regulējums attieksies uz tām mājsaimniecībām, kuras brīvprātīgi, atsaucības mudinātas, un nepieprasot samaksu no Ukrainas civiliedzīvotājiem, ir gatavas viņus izmitināt. Valsts ar atlīdzību mājsaimniecībai izsaka pateicību šīm mājsaimniecībām, lai vismaz daļēji kompensētu mājsaimniecībai papildus radušās izmaksas par uzņemto Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu un tiem sniegto atbalstu.

Lai saņemtu atlīdzību mājsaimniecībai, fiziskajai personai - mājokļa īpašniekam vai tā īrniekam būs jāiesniedz pieteikumu par atlīdzības mājsaimniecībai saņemšanu tajā pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas mājoklis.

Lai atbalstu saņemtu, mājsaimniecībai būs jāvēršas ar iesniegumu savā pašvaldībā, norādot mājokļa, kurā tiek uzņemti Ukrainas civiliedzīvotāji, adrese, izmitināšanai nodotā platība, paredzētais izmitināšanas periods, kā arī apliecinājums, ka telpas, kuras tiek nodotas lietošanā, ir drošas un atbilstošas dzīvošanai. Tāpat jānorāda izmitināto Ukrainas civiliedzīvotāju vārdi, uzvārdi, personas kodi.

Jau vēstīts, ka valdība iepriekš precizēja Ukrainas bēgļu uzņemšanas plānu, prognozējot, ka Latvijā ieradīsies ap 40 tūkstošiem Ukrainas civiliedzīvotāju.

Tāpat ziņots, ka Ministru kabinets 10. maijā lēma piešķirt papildu 7,75 miljonus eiro Ukrainas bēgļu izmitināšanai un ēdināšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Ministru kabinets Saeima Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form