Ušakovs: sods par saziņu soctīklos krieviski ir tendencioza piekasīšanās
Foto: LETA

Valsts valodas centra (VVC) sods par saziņu sociālajos tīklos krievu valodā ir tendencioza piekasīšanās, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks Uģis Vidauskis pastāstīja, ka, pēc Ušakova teiktā, ir arī citas valsts institūcijas, kuras krievu valodu izmanto komunikācijā ar sabiedrību, piemēram, Valsts kontrole un Ministru kabinets. Rīgas mērs komentēja arī VVC lūgumu domei izvērtēt atļauju izvietot kafejnīcas "Ļeņingrad" izkārtni Rīgas centrā, uzsverot, ka tad būtu nepieciešams izvērtēt arī izkārtnes "McDonald's" izkārtnes atbilstību valsts valodai.

Saziņu ar iedzīvotājiem sociālajos tīklos krievu valodā Rīgas mērs skaidrojis kā komunikācijas veidu, ar kura palīdzību ātrāk, vieglāk un bez liekas birokrātijas sniegt informāciju pilsētas iedzīvotājiem, uzsverot, ka sociālo tīklu galvenais uzdevums ir sekmēt ātrāku informācijas izplatību sabiedrībā. Rīgas domē nepastāvot uzskats, ka komunikācija sociālajos tīklos krievu valodā ierobežotu latviešu valodu kā valsts valodu.

Ušakovs ceturtdien gan savā privātajā sociālā tīkla "Facebook" lapā, gan arī savā oficiālajā - politiķa lapā, kuru uztur Rīgas domes darbinieki, publicējis VVC veltītu bildi ar identiskiem cilvēka galvaskausiem, pie kuriem rakstīti "latvietis", "krievs", "melns", "balts" un citi uzraksti, taču attēla beigās ir redzams pērtiķa galvaskauss ar izteikti mazu vietu smadzenēm. Bildes aprakstā Rīgas mērs komentējis "Par Valsts valodas centru, kurš uzskata, ka pašvaldība nedrīkst komunicēt ar saviem iedzīvotājiem feisbukā krievu valodā". Identisks bildes apraksts ievietots arī krievu valodā.

Savukārt trešdien Ušakovs "Facebook" rakstījis: "Valsts valodas centrs tomēr pieņēmis lēmumu sodīt mani par to, ka Rīgas dome sociālajos tīklos (Facebook, Twitter un Instagram) komunicē arī krieviski. Turklāt par šo sodu es uzzināju nevis no paša Valsts valodas centra, bet no žurnālistiem".

Valsts valodas centram Ušakovs ieteicis "darīt to, kas viņiem sanāk, piemēram, domāt par to, kā latviski dēvēt "pokemonus". Ne uz ko citu viņi acīmredzami nav spējīgi".

Rīgas domes pārstāvis norādīja, ka VVC sods par Ušakova īstenoto saziņu krievu valodā sociālajos tīklos tiks pārsūdzēts. "Lēmums viennozīmīgi tiks pārsūdzēts un juristi izvērtēs lietas juridiskos aspektus. Patlaban ir saņemts pārkāpuma protokols," norādīja Vidauskis piebilstot, ka pašvaldība turpinās ierasto komunikāciju līdz šim izmantotajās valodās.

VVC Valsts kontroles departamenta Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājs Viesturs Razumovskis norādījis, ka valodas centrs nevēršas personīgi pret Ušakovu, bet tieši pret pašvaldību, kura neievēro Valsts valodas likuma normu, ka pašvaldības sniedz informāciju tikai valsts valodā. Domes priekšsēdētājam piespriestā soda apmērs netika izpausts, taču normatīvie akti nosaka, ka sods par šādu pārkāpumu ir robežās no 35 līdz 140 eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Facebook McDonald's Ministru kabinets Nils Ušakovs Rīgas dome Valsts kontrole Valsts valodas centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form