Uzlabos ugunsdrošības un civilās aizsardzības risku novērtēšanu
Foto: Shutterstock

Otrdien, 28. septembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja Iekšlietu ministrijas (IeM) informatīvo ziņojumu par ugunsdrošības un civilās aizsardzības risku novērtēšanas instrumentu, tā izveidošanas un uzturēšanas izmaksām, portālu "Delfi" informēja IeM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Riska novērtēšanas instruments būs nozīmīgs papildinājums, lai rūpētos par sabiedrības drošību, jo dati par administratīvo teritoriju risku novērtējumu tiks apkopoti automātiski, dodot iespēju visaptveroši novērtēt situāciju, kas savukārt palīdzēs precīzāk plānot dienesta resursu izmantošanu un veikt ugunsdrošības un civilās aizsardzības uzraudzības, kā arī ugunsdrošības prevencijas pasākumus," informē IeM pārstāve Gunta Jansone.

Ieviešamais ugunsdrošības un civilās aizsardzības risku novērtēšanas instruments ir Vienotās ugunsdrošības un civilās aizsardzības platformas sastāvdaļa, un tas ietvers vienpadsmit riska kritērijus, kas saistīti ar riska varbūtību un tā sekām, piemēram, iedzīvotāju blīvumu pašvaldībā un notikumu, tai skaitā, ugunsgrēku skaitu konkrētajā teritorijā. Kopējā kritēriju vērtība veidos riska līmeni attiecīgajā administratīvajā teritorijā.

Viens no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) uzdevumiem ir apzināt ugunsdrošības stāvokli Latvijā un iespējamos apdraudējumus un, pamatojoties uz to analīzi, sniegt valsts un pašvaldību iestādēm priekšlikumus par situācijas uzlabošanu ugunsdrošības un civilās aizsardzības jomā.

Ugunsdrošības un civilās aizsardzības risku novērtēšanas instrumenta ieviešanai nepieciešams finansējums ir 892 000 eiro, neskaitot uzturēšanai un uzlabošanai nepieciešamo finansējumu 133 800 eiro gadā. Risinājumu ieviesīs Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. Prognozējamais risinājuma ieviešanas laiks ir 18 mēneši.

Pagājušā gada 18. augustā MK izskatīja un atbalstīja IeM informatīvo ziņojumu par informācijas sistēmu "Ugunsdrošības uzraudzības un civilās aizsardzības darba vadība un kontrole" un "Ugunsdrošības stāvokļa pašdeklarēšanas sistēma" ieviešanu, izveidošanu un uzturēšanu. Minēto sistēmu mērķis ir nodrošināt to, lai valsts ugunsdrošības uzraudzības darba organizēšanas kārtība kļūtu efektīvāka.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija Ministru kabinets VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form