Uzvaras parka pieminekļa padomju karavīriem skulptūras varētu pārvietot uz kādu vietu, kurā ir apglabāti PSRS Sarkanās armijas kareivji, šādu iespēju trešdien Saeimas atbildīgās komisijas sēdē izteica Uzvaras parka atjaunošanas iepriekšējā veidolā iniciators Māris Ruks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien uzklausīja Ruku saistībā ar iniciatīvu, kura paredz atjaunot Latvijas pirmā neatkarības perioda projektu Uzvaras laukumam, kas atrodas Uzvaras parka teritorijā.

Komisija trešdien vienojās, ka viedokli par šo jautājumu lūgs izteikt Rīgas domei un Ārlietu ministrijai. Sēdē izskanēja priekšlikums lūgt savu pozīciju paust arī Kultūras ministrijai.

Kā ziņots, iniciatīvas autori cita starpā vēlas atjaunot Latvijas valstiskumam būtisko simbolisko jēgu un vietu – Uzvaras laukums galvaspilsētā tika nodēvēts un neatkarīgās Latvijas laikā iekārtots par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku. "Pašreizējais Uzvaras laukums bieži rada nevajadzīgu konfrontāciju un kultivē pretvalstiskas aktivitātes," norāda priekšlikuma iniciatori.

Viņi aicina Saeimu veikt atbilstošas darbības Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju, vai Krievijas kompensāciju "PSRS armijas memoriāla demontāžai".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kultūras ministrija Rīgas dome Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form