Valdība konceptuāli atbalsta lēmumus par dalību Eiropas Kosmosa aģentūrā
Foto: AP/Scanpix

Valdība otrdien sēdes slēgtajā daļā konceptuāli atbalstījusi lēmumu par dalību Eiropas Kosmosa aģentūrā (EKA), informē Ministru kabinetā.

Tāpat valdība konceptuāli atbalstīja Latvijas valdības un EKA Eiropas sadarbības valsts plāna hartas parakstīšanu.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvāja trūkstošos līdzekļus ņemt no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", bet šāds ierosinājums valdībā nav guvis atbalstu, līdz ar to pieņemts lēmums uzdot IZM līdzekļus atrast tās esošā budžeta ietvaros.

"IZM šogad to finansēs no sava budžeta, bet nākamgad nepieciešamā nauda tiks meklēta gan no jaunām politikas prioritātēm, gan no citiem resursiem," žurnālistiem pēc valdības sēdes teica premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība").

Paredzamais finansējuma apmērs 2015.gadam ir 1,36 miljoni eiro. Apmēram 90-93% no iemaksātās summas EKA tiks dota projektu veidā Latvijas uzņēmumiem un institūtiem.

Sadarbības līguma hartas neparakstīšanas gadījumā Latvijai kā vienīgajai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij nebūtu formālu attiecību ar EKA un iestāšanās procedūras būs jāsāk no jauna.

Laika posmā no 2013.gada marta līdz oktobrim EKA izsludināja pirmo projektu konkursu un izvērtēja 33 Latvijas uzņēmumu un zinātnisko institūciju pieteiktos projektus. No tiem 100% finansēšanai atlasīti 10 projekti 1 135 783 eiro apmērā. Starp finansējuma ieguvējiem ir seši zinātniskie institūti un trīs komercsabiedrības. Turpmāko piecu gadu laikā bija paredzēti vēl vismaz divi līdz trīs šādi uzsaukumi.

Source

BNS

Tags

Eiropas Savienība Izglītības un zinātnes ministrija Laimdota Straujuma Vienotība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Placement code for key m_news not found.

Comment Form