Valdība novirza budžeta līdzekļus FIBA 'EuroBasket 2025' organizēšanai Latvijā
Foto: LETA

Ministru kabinets otrdien, 24. maijā, atbalstīja finansējuma piešķiršanu ar 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem (FIBA EuroBasket 2025) organizēšanu saistīto 2022. gadā veicamo izdevumu segšanai, portālu "Delfi" informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Basketbola savienības iecere kandidēt uz FIBA "EuroBasket 2025" organizēšanu Latvijā valdība tika atbalstīta jau 2021. gada 30. novembra sēdē.

Šodien valdība noteica turpmāko rīcību atbilstoši FIBA lēmumam par grupas turnīra vai grupas turnīra un finālposma organizēšanu Latvijā, kā arī apstiprināja valsts finansiālā atbalsta limitus - grupas turnīra gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 4 515 000 eiro, savukārt grupas turnīra un finālposma organizēšanas gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 10 000 000 eiro.

IZM informēja, ka šā gada 29. martā FIBA Europe valdes sēdē tika nolemts, ka FIBA "EuroBasket 2025" grupas turnīrs un finālposms norisināsies Latvijā, Rīgā, piešķirot šī starptautiskā sporta pasākuma rīkošanas tiesības Latvijas Basketbola savienībai.

Atbilstoši noslēgtā čempionāta organizēšanas līguma nosacījumiem un uzņemtajām finansiālajām saistībām savienībai tuvākajā laikā ir jāveic pirmie maksājumi par kopējo summu 1,1 miljonu eiro. Tāpēc IZM sagatavoja rīkojuma projektu par šī finansējuma piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", vienlaikus nosakot arī kārtību depozīta maksājuma atmaksāšanai valsts budžetā divu mēnešu laikā pēc čempionāta noslēguma.

Valdība atbalstīja arī IZM priekšlikumu par rīcības komitejas izveidi, lai kvalitatīvi sagatavotos FIBA "EuroBasket 2025" organizēšanai. Rīcības komiteja sekmēs valsts pārvaldes sadarbību ar FIBA "EuroBasket 2025" rīkotājiem, kā arī nodrošinās regulāru informācijas apmaiņu par tā sagatavošanas gaitu. Rīcības komitejas sastāvā plānots iekļaut finanšu ministru, Rīgas domes priekšsēdētāju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru, pārstāvjus no IZM un Iekšlietu ministrijas, kā arī Basketbola savienības prezidentu, ģenerālsekretāru un sacensību direktoru.

IZM norādīja, ka rīcības komitejas ietvaros plānots arī izstrādāt efektīvāko piedāvājumu čempionāta organizēšanai nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai 2023., 2024. un 2025. gadam, tai skaitā izvērtējot FIBA "EuroBasket 2025" budžeta ieņēmumu un izdevumu pozīcijas, pašu piesaistītā finansējuma (kas nav valsts vai pašvaldību budžets) īpatsvaru un iespējamos veidus tā palielināšanai, LBS administratīvo izdevumu pamatotību un citus jautājumus. Rīcības komitejas sastāvs tiks apstiprināts ar Ministru prezidenta rīkojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Eiropas čempionāta finālturnīrs basketbolā vīriešiem ir prestižākās FIBA Europe rīkotās sacensības, kas tradicionāli piesaista ļoti lielu skatītāju auditoriju gan klātienē, gan neklātienē. FIBA "EuroBasket 2025" būs nozīmīgākais sporta notikums Eiropā 2025. gadā un līdzdalība šo sacensību rīkošanā nodrošinās Latvijai plašu starptautisko publicitāti, kā arī veicinās ievērojamu tūristu plūsmu un ekonomiskās dzīves aktivizēšanu," uzskata IZM.

Latvijas investīciju un attīstības aģentūra prognozē, ka ieņēmumi no "EuroBasket 2025" grupu turnīra un finālposma varētu sasniegt 72 miljonus eiro. "EuroBasket 2025" sarīkošanu Rīgā atbalstīs arī Rīgas dome, grupu turnīra un finālposma organizēšanai kopumā novirzot līdz 1,5 miljonus eiro.

Tags

IZM Basketbols FIBA Iekšlietu ministrija Latvijas Basketbola savienība Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Ministru kabinets Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form