Valsts dzelzceļa administrācijas vadītāja amatam virza Anduli Židkovu
Foto: Valsts kanceleja

Konkursā par Valsts dzelzceļa administrācijas (VDzA) direktora amatu uzvarējis Andulis Židkovs, kurš savulaik bijis viens no partijas "Kustība "Par!" dibinātājiem. Konkursa uzvarētājs saņēmis arī nozares ministra apstiprinājumu, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Židkova līdzšinējā darbavieta bijusi Ozolnieku novada pašvaldība jeb tagadējā Jelgavas novada pašvaldība. Tur, uzsākot darbu 2017. gadā, Židkovs bija izpilddirektors, bet pēc administratīvi teritoriālās reformas – Ozolnieku administrācijas vadītājs un apvienotās pašvaldības Plānošanas un attīstības departamenta direktors.

Gan paralēli darbam Ozolnieku novada pašvaldībā, gan pirms tam konkursa uzvarētājs kā eksperts piedalījies vairākos starptautiskos projektos, sniedzot atbalstu un konsultācijas transporta jomā Moldovas un Ukrainas atbildīgajām institūcijām.

No 2011. gada līdz 2014. gadam Židkovs bijis valdes loceklis VSIA "Autotransporta direkcija", bet pirms tam – AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētājs.

No 2006. gada līdz 2009. gadam potenciālais VDza direktors bijis Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks un vadījis "Rail Baltica" projekta Nacionālās koordinācijas grupu. Židkovs Satiksmes ministrija strādājis arī iepriekš un laikā no 1997. gada līdz 2005. gadam tur ieņēmis dažādus amatus. Starp šiem periodiem Židkovs gandrīz septiņus gadus bijis VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" padomes loceklis.

2017. gadā Židkovs bija viens no partijas "Kustība Par!" dibinātājiem un tika ievēlēts partijas valdē. Židkovs 13. Saeimas vēlēšanās kandidēja no "Attīstībai/Par!" saraksta, bet Saeimā netika ievēlēts.

Savukārt 2019. gadā Židkovs pretendējis uz Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatu, tomēr satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Konservatīvie) noraidīja viņa kandidatūru politiskās piederības dēļ. Židkovs par šo ministra lēmumu vērsās Administratīvā rajona tiesā.

VDzA direktora amata pretendents ir studējis Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur ieguvis ekonomikas maģistra grādu ar specializāciju uzņēmējdarbībā, kā arī inženierzinātnes bakalaura grādu. Tāpat Židkovs Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtā guvis profesionālās augstākās izglītības atestātu, saņemot ārējo sakaru struktūrvienības vadītāja kvalifikāciju. Židkovs teicami pārvalda angļu un krievu valodu, kā arī pārzina vācu valodu.

Kā vēstīts iepriekš, atklātais konkurss uz VDzA direktora amatu norisinājās trīs kārtās. Pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrās kārtas laikā pretendenti atlases komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu stratēģisko redzējumu par Valsts dzelzceļa administrācijas ilgtermiņa prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados. Savukārt uz konkursa trešo kārtu izvirzītie pretendenti tika vērtēti, pārbaudot viņu vadības kompetences: komandas vadīšanu, stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa uzvarētājs tiek apstiprināts amatā pēc Ministru kabineta lēmuma.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova, Satiksmes ministrijas valsts sekretāres vietnieks Dins Merirands un Satiksmes ministrijas Dzelzceļa politikas un infrastruktūras departamenta direktors Kārlis Eņģelis. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgu novērotāju bija uzaicināta Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Tags

Autotransporta direkcija 13. Saeima "Kustība "Par!"" Attīstībai/Par! Ekonomikas ministrija Jelgava Latvijas Darba devēju konfederācija Latvijas Universitāte Pasažieru vilciens Rail Baltica Rīga Satiksmes ministrija Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form