Vējonis izsludinājis grozījumus likumos par čekas dokumentu publiskošanu un ātro kredītu ierobežošanu
Foto: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis likumu grozījumus par bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu publiskošanu, izmaiņas "ātro kredītu" iegrožošanai, kā arī grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta atklātu vēlēšanu, liecina publikācijas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Vējonis jau iepriekš solīja šos likumus izsludināt un neprasīt Saeimai minēto likumu otrreizēju caurlūkošanu.

Saistībā ar grozījumiem likumā "Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu" Valsts prezidents norādīja: "Latvijas simtgadē mums visbeidzot jāpieliek punkts šim jautājumam. Es respektēju Saeimas, kas saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi pauž Latvijas pilsoņu gribu, lemto, un likumu izsludināšu".

Vienlaikus Valsts prezidents uzsvēra, ka saskaņā ar Saeimas lemto šogad publiskojamā informācija būs nepilnīga un publicētie vārdi paši par sevi vēl neko nepateiks par konkrētu cilvēku darīto. "Pirms steigties ar secinājumiem, būtiski sagaidīt un iepazīties ar papildu informāciju. Pārsteidzīgi izdarot secinājumus, riskējam radīt maldīgu vēstures izpratni, nevis labāk izprast Latvijas okupācijas periodā valdījušo totalitāro režīmu, tā darbības mehānismus un totālo sabiedrības kontroli," pauda Vējonis.

Valsts prezidents ir izvērtējis drošības iestāžu sniegto informāciju par iespējamiem riskiem. "Es uzticos mūsu valsts drošības iestādēm un viņu kompetencei. Tomēr sabiedrības interesēs ir publiskot VDK dokumentus, lai mēs varētu pāršķirt arī šīs melnās Latvijas valsts un tautas vēstures lapas puses," uzsvēra Valsts prezidents.

Savukārt saistībā ar grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā Valsts prezidents piekodināja: "Problēmas nebanku kreditētāju sektorā mēs redzam jau krietnu laiku. Daudzi Latvijas iedzīvotāji neapdomīgas aizņemšanās un viegli pieejamu kredītu dēļ ir nonākuši parādu jūgā. Diemžēl sektors nav spējis pats sakārtoties, līdzsvarojot biznesa intereses un patērētāju tiesības".

"Ātrie kredīti nav un nedrīkst būt veids, kā risināt sociālas problēmas. Tas ir ļoti dārgs veids, kas ved vēl lielākā nabadzībā. Tāpēc Saeimas pieņemtos likuma grozījumus kopumā vērtēju atzinīgi un tie ir sabiedrības interesēs", teica Vējonis.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ātrie kredīti Čekas maisi Raimonds Vējonis Saeima Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form