VID novērš kukuļošanas mēģinājumu dienestā; Reirs iestādei aicina nepiekopt strausa politiku
Foto: F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde, kriminālprocesa ietvaros veicot apjomīgas speciālās izmeklēšanas darbības, šonedēļ aizturēja organizētu personu grupu, kas pieprasīja kukuli 65 tūkstošu eiro apmērā ar mērķi to nodot VID amatpersonai. Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs iestādei veltīja skarbus vārdus, sakot, ka šis ir kliedzošs gadījums par korupciju VID.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Minētā naudas summa prasīta ar mērķi panākt, lai VID amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, nodrošinātu padziļinātu un tendēti nelabvēlīgu pārbaužu veikšanu attiecībā pret konkrētiem uzņēmumiem.

Pašreizējā brīdī saistībā ar notikušo par aizdomās turētajām atzītas divas bijušās VID amatpersonas, kā arī viena esošā VID amatpersona. Kopumā izmeklēšanas ietvaros piecām noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām piemērots aizdomās turētā statuss. Ceturtdien, 11. jūnijā, divām no aizdomās turētajām personām tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājums.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka kukuļošanas mēģinājumu izdevies novērst, pateicoties darbinieku profesionalitātei un apstāklim, ka uzņēmējs, kurš bija iesaistīts kukuļošanā, sadarbojās ar VID Iekšējās drošības pārvaldes izmeklētājiem.

"Gan es kā VID ģenerāldirektore, gan sabiedrība ir ieinteresēta, lai dienestā nestrādātu negodprātīgi darbinieki, un attiecībā uz šādiem gadījumiem nebūs nekādas tolerances. Esmu pārliecināta, ka ar sabiedrības aktīvu līdzdalību kopējiem spēkiem spēsim veicināt godīgu uzņēmējdarbības vidi, kāpinot kopējo labklājību, kā arī izskaust negodprātīgu ierēdņu atrašanos atbildīgos amatos," uzsver Jaunzeme.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Reirs: šis ir kliedzošs gadījums

Savukārt Finanšu ministrija aicināja VID sniegt pilnu informāciju.

"Ņemot vērā atklātos gadījumus par kukuļošanas mēģinājumiem VID, kā arī to, ka dienesta vadība nav pilnvērtīgi informējusi sabiedrību par citiem noziegumiem iestādē, VID vadītājai tuvākajā laikā ir jāsniedz pilna informācija par atklātajiem VID amatpersonu pārkāpumiem, izmeklēšanas rezultātiem un piemērotajiem sodiem. Tāpat ir jāsniedz informācija par trauksmes cēlēju ziņojumu skaitu un izskatīšanas rezultātiem," minēts ministrijas paziņojumā.

“Šis ir kliedzošs gadījums par korupciju VID. Strausa politika no vadības puses šajā gadījumā nav pieļaujama – dienesta vadībai jāinformē sabiedrība par katru gadījumu, kad tiek atklāti amatpersonu noziedzīgi nodarījumi VID, kā arī tajos iesaistītajiem muitniekiem, auditoriem un organizatoriem. Šie pārkāpēji dara negodu valsts pārvaldei un tiem VID darbiniekiem, kas lojāli un motivēti veic savus pienākumus. Sabiedrībai un mūsu nodokļu maksātājiem ir jābūt drošiem, ka nodokļus administrē godprātīgi un valstij lojāli cilvēki. Es vēlos, lai uzņēmēji redz, ka šī cīņa pret negodīgu rīcību nodokļu un muitas administrēšanā, ir ar rezultātu,” pauž finanšu ministrs Jānis Reirs.

FM paziņojumā uzsver, ka korupcija grauj valsts ekonomisko, sociālo un politisko pamatu. "Tā nodara ļaunumu ikvienam un kaitē valsts un iestādes reputācijai. Kukuļošana vai jebkura prettiesiska darbība, ko veic iestādes darbinieki, izmantojot savu dienesta stāvokli un pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktās pilnvaras un dienesta pienākumus, tādējādi gūstot savtīgu labumu sev vai nodrošinot to iegūšanu citām personām, ir korupcija," minēts paziņojumā.

FM ieskatā ir apstiprinājušās dažu uzņēmēju aizdomas un sniegtā informācija, ka tiek prasīti un organizēti kukuļi par VID lēmumiem.

Jau tuvākajā laikā ministrs ar VID vadību apspriedīs konkrētus priekšlikumus par korupcijas mazināšanu un iekšējās drošības kapacitātes stiprināšanu VID.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Finanšu ministrija Valsts ieņēmumu dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form