Video: Tautas sapulcē protestē pret 5G ieviešanu Latvijā
Foto: DELFI

Alejā pretī Ministru kabinetam trešdien, 27. novembrī, pulksten 18 notiek tautas sapulce, lai aicinātu valdību apturēt 5G ieviešanu Latvijā. Pasākuma tiešraidi bija iespējams vērot portālā "Delfi".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākumā pulcējās ap 50 aktīvistiem, novērojusi aģentūra LETA. Kā iepriekš informēja pasākuma rīkotāji, tautas sapulcē paredzēts informēt iedzīvotājus par elektromagnētiskā starojuma bīstamību cilvēka veselībai.

Tautas sapulces galvenie mērķi ir apturēt 5G ieviešanu Latvijā, vērst valdības un sabiedrības uzmanību uz elektromagnētiskā lauka kaitīgo iedarbību uz cilvēka veselību un dabu, rosināt pārvērtēt Latvijā pastāvošās starojuma robežvērtības, kā arī mainīt valdošo viedokli, ka ''EML nav risku'', panākt, lai ar likumu tiktu ierobežota apraides torņu un telekomunikāciju bāzes staciju uzstādīšana uz dzīvojamajiem namiem, skolām, bērnudārziem, slimnīcām un citās sabiedriskām ēkām, kā arī lai tiktu izveidotas ''baltās zonas'' teritorijas valstī, lai aizsargātu elektro-jutīgus iedzīvotājus, informē rīkotāji.

"Ir radusies sajūta, ka valsts atbildīgās amatpersonas nepārzina jauno 5G tehnoloģiju, un, akli uzticoties Eiropas Komisijas zinātnieku paneļa slēdzienam, uzskata 5G un arī esošo mobilās apraides magnētisko lauku par pilnībā nekaitīgu cilvēka veselībai. Latvijā tiek ignorēti vairākkārtēji ārstu un zinātnieku starptautiskie uzsaukumi par potenciālo risku cilvēka un citu dzīvo būtņu veselībai un dzīvībai. Tāpat netiek ņemti vērā daudzu nozares speciālistu pētījumi un liecības par nepārprotamām smagām sekām no elektromagnētiskā lauka (EML) ietekmes," norāda Reinis Grinhofs, apvienības "Norūpējušies vecāki" pārstāvis, viens no pasākuma organizētājiem.

Pasākumā ikviens varēs iegūt informāciju par EML ietekmi uz veselību, uzzināt par elektrojutīguma simptomiem un izpausmēm, uzklausīt reālu cilvēku pieredzi, piedalīties diskusijās, paplašināt redzesloku, kā arī publiski aicināt Satiksmes, Veselības, Ekonomikas, Vides un reģionālās attīstības ministriju atbildīgās amatpersonas apturēt 5G ieviešanu Latvijā.

"Mūsu valsts medijos oficiāli paustā nostāja ir radikāli nostājusies pozīcijā, ka EML un arī jaunieviešamais 5G ir absolūti nekaitīgs cilvēka veselībai, proti, drošs. Taču tas praktiski atņem iepēju dzīvot cilvēkiem, kas ir elektrojutīgi, un kuru dzīves pieredzi un problēmas atzīst un savā mājaslapā apraksta arī Veselības inspekcija," uzsver Reinis Grīnhofs.

Jāatzīmē, ka šonedēļ Rīgā notiek otrais ikgadējais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums "5G Techritory", kas pulcē reģiona ministrus, kuri atbildīgi par 5G politikas izstrādi, amatpersonas, Eiropas Komisijas pārstāvjus, globālos un reģionālos biznesa līderus, zinātniekus un citus nozīmīgus 5G nozares spēlētājus.

"5G Techritory" foruma mērķis ir Baltijas jūras reģiona valstu savstarpējās sadarbības veicināšana.

"Delfi" jau rakstīja, ka, attīstoties tehnoloģijām un ejot līdzi laikam, piektās paaudzes jeb 5G mobilo sakaru tīkls pakāpeniski tiek ieviests arī Latvijā. Tomēr daļa sabiedrības šādu jaunievedumu uzņem ar skepsi – internetā kaut kur esot lasījuši, ka šis starojums būšot ļoti jaudīgs un ka onkoloģisko saslimšanu riskā varēsim sacensties tikai ar Černobiļu.

5G mobilais tīkls gan ir tieši tāds pats elektromagnētiskais starojums, kāds ir 4G un arī vecāko paaudžu mobilajam tīklam, atzīst Veselības inspekcija. Proti, 5G nav jauna veida starojums, kāds līdz šim nekad nav bijis, atšķiras vienīgi raidītāja frekvence un arī tā ir, piemēram, kā meteoroloģiskajiem radariem vai lidostu radariem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Komisija Veselības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form