Vilks atlaiž parlamentāro sekretāri Kornu
Foto: LETA

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) informējis ministrijas parlamentāro sekretāri Karinu Kornu (V) par lēmumu atbrīvot viņu no šī amata, apstiprināja Korna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa atturējās sniegt komentārus par iemesliem, norādot, ka pamatojums jāprasa ministram. Tomēr viņa apstiprināja, ka par šādām izmaiņām nav bijusi abpusēja vienošanās. Korna nevēlējās atbildēt, vai vēlētos turpināt šo darbu un vienīgi norādīja, ka "tas ir ministra lēmums šobrīd".

Korna amatu atstāj ar 15.martu, "lai pieņemtu jaunus profesionālus izaicinājumus", informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

Vaicāta, vai pie šādām izmaiņām novedušas intrigas ministra birojā, kā to vēsta portāls "Pietiek.com", Korna atzina, ka daļēji tas atbilst patiesībai, taču detalizētākos komentāros neielaidās. Portāls apgalvo, ka finanšu ministra tuvējā lokā, tai skaitā birojā, vēl aizvien sakoncentrēti ar Einara Repšes un Edgara Jaunupa ietekmi saistīti cilvēki, un Korna tika uzskatīta par "Vienotības" spices "acīm un ausīm", no kā bijusi vēlme atbrīvoties. Notikušais varētu tikt apspriests pirmdien "Vienotības" valdes sēdē.

Korna uzsvēra, ka lepojas ar to, ko ir izdarījusi pusotra gada laikā.

"Ir pieņemta virkne ļoti nozīmīgu likumu, sākot ar sākumdeklarēšanos, jauno Pievienotās vērtības nodokļa likumu, eiro ieviešanas kārtības likumu, Fiskālās disciplīnas likumu. Ļoti veiksmīgi novadīts process ar grozījumiem 2012.gada budžetā, 2013.gada budžeta pieņemšana, ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība gan ar Saeimas Budžeta komisiju, gan Juridisko komisiju un frakcijām," norādīja Korna.

Vaicāta par tālāko, viņa norādīja, ka ir "Vienotības" valdes locekle, līdz ar to, viņasprāt, tas ir arī partijas jautājums.

Korna par Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāri iecelta 2011.gada oktobrī. Kā norādīja Jarockis, līdzšinējā darbā ministrijā Korna īpašu ieguldījumu devusi dažādu aktuālu jautājumu, tai skaitā, eiro ieviešanas, valsts budžeta un Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu izstrādē un skaidrošanā.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) augstu vērtē Kornas paveikto, strādājot finanšu nozarē. "Viņas profesionalitāte un nenovērtējamā pieredze ir ļāvusi kvalitatīvi un efektīvi pārstāvēt ministrijas jautājumus Saeimā, kā arī aizstāvēt valsts un iedzīvotāju intereses," parlamentārās sekretāres darbu vērtē ministrs. Īpašu ieguldījumu Korna sniegusi valsts budžeta likumu un eiro likuma virzīšanā un aizstāvēšanā parlamentā, kā arī novērtējams ir darbs, šos un citus jautājumus skaidrojot sabiedrībai, atzīmē Vilks.

Lēmumu par piemērotu kandidātu parlamentārā sekretāra amatam finanšu ministrs plāno pieņemt tuvāko mēnešu laikā.

Saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likumu ministrs uz savu pilnvaru laiku var iecelt parlamentāro sekretāru no Saeimas deputātu vai attiecīgā Ministru kabineta locekļa biroja amatpersonu vidus. Parlamentārais sekretārs atbilstoši attiecīgā ministra kompetencei uztur saikni ar Saeimu un tās komisijām, pārstāv ministru likumdošanas procesā Saeimā, piedalās likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā, kā arī pilda citus ministra dotos uzdevumus un normatīvajos aktos noteiktos pienākumus.

Ministrs parlamentāro sekretāru atbrīvo no amata pēc savas iniciatīvas vai parlamentārā sekretāra paša vēlēšanās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Vilks (Vienotība) Finanšu ministrija Saeima Vienotība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form