Vilks turpinātu darbu tikai Dombrovska valdībā; vēlas koalīciju ar VL-TB/LNNK
Foto: DELFI

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) būtu gatavs turpināt darbu tikai pašreizējā premjera Valda Dombrovska (V) valdībā, jo pagaidām neredz labāku šī amata kandidātu.

Intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" Vilks piektdien atzina, ka apsver iespēju palikt finanšu ministra amatā, taču apšauba, vai vēlētos strādāt cita premjera vadībā. "Šaubos, vai man būs vēlēšanās. Pat neapsveru iespēju strādāt ar citu premjeru," sacīja Vilks.

Viņš norādīja, ka pagaidām neredzot labāku premjerministra kandidātu kā Dombrovski.

Vilks arī pauda viedokli, ka jaunā valdības koalīcija "Vienotībai" un Zatlera Reformu partijai (ZRP) būtu jāveido kopā ar Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK, jo sadarbībā ar vēlēšanās uzvarējušo apvienību "Saskaņas centrs" (SC) būtu "pietiekoši daudz neprognozējamības". "Tā būtu bumba ar laika degli," sacīja Vilks, norādot, ka SC ekonomiskā programma ir "pilnīgi neskaidra", tajā nav redzama "nekāda vēlme konsolidēt", toties tā satur "tiekšanos uz austrumiem".

"Mums ir noslēdzošais cikls [starptautiskā aizdevuma programmā], vai mums vajag eksperimentus?" jautāja Vilks. Savu viedokli viņš esot paudis arī partijas vadībai.

Jau ziņots, ka, lai gan iespējamie "trešie partneri"- "Saskaņas centrs" un Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK - ir pieņēmuši Zatlera reformu partijas (ZRP) piedāvājumu veidot divas paralēlas ekspertu grupas trijatā ar "Vienotību" un ZRP, pati "Vienotība" par šādu risinājumu bija "apmulsusi", tāpēc aicināja ZRP kā tuvāko partneri veidot nākamās valdības koalīcijas kodolu un jau nākamās nedēļas sākumā sarīkot abu jaunievēlēto 11.Saeimas frakciju deputātu kopīgu tikšanos.

Piektdien ZRP un "Vienotība" vienojās kopā strādāt pie dokumentiem trijos blokos - ekonomika un finanses; tiesiskums un drošība un sociālie un humanitārie jautājumi, lai trešdien kopīgi varētu tos iesniegt Valsts prezidentam Andrim Bērziņam. Savukārt par amatiem un koalīcijas modeļiem partijas runās tikai pēc pirmā sarunu raunda ar prezidentu.

Kamēr ZRP un "Vienotība", kurām kopā jaunievēlētajā Saeimā ir 44 no 100 deputātu balsīm, nevieš skaidrību par iespējamo trešo koalīcijas partneri - SC vai Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK - prezidents Andris Bērziņš pauda, ka labākā koalīcija būtu pēc iespējas plašāka.

Sākoties 11.Saeimā ievēlēto partiju konsultācijām ar Valsts prezidentu , lielāko mandātu skaitu ieguvušās apvienības "Saskaņas centrs" līderi trešdien prezidentam apliecināja, ka joprojām par labāko uzskata trīs lielāko nākamajā parlamentā ievēlēto spēku – SC, Zatlera reformu partijas (ZRP) un "Vienotības" - koalīciju.

Saskaņā ar provizoriskajiem 11.Saeimas vēlēšanu rezultātiem SC ieguva 31 mandātu, ZRP - 22, "Vienotība" - 20, Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK - 14, bet Zaļo un zemnieku savienība - 13 deputātu vietas.

Tags

Koalīcijas sarunas 2011

Comment Form