12. jūnijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās partijas "Progresīvie" valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis, valdes locekle Antoņina Ņenaševa un partijas biedre Inga Liepa-Meiere. Saruna tiešraidē bija redzama pulksten 14, bet nu tā skatāma ierakstā.

Partija "Progresīvie" tika dibināta 2017. gada 25. februārī. Tās veidošanas iniciatīva nāk no biedrības "Progresīvie" biedriem un atbalstītājiem. Jaunā politiskā partija iestājas par to, lai Latviju ekonomiski, sociāli un politiski tuvinātu Ziemeļvalstu modelim. Līdz šim socioloģiskajās aptaujās "Progresīvie" ne reizi nepārsniedza vienu procentu sabiedrības atbalstu, taču jūnijā ieguva 1,1%.

2017. gada 16. oktobrī par partijas ģenerālsekretāru kļuva kādreizējais biedrības ''Sabiedrība par atklātību – Delna'' un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis. Otrajā partijas kongresā 2018. gada 24. februārī Putni ievēlēja par valdes priekšsēdētāju.

ziņots, "Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms šoruden gaidāmajām vēlēšanām īsteno diskusiju sēriju "Par ko balsot?". Pirmā šīs sērijas daļa tiešraidē bija skatāma divu nedēļu garumā, sākot ar 14. maiju. Šajās diskusijās katru darba dienu notika sarunas ar partiju līderiem par Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem. Tā kā uz sarunu tika aicinātas visas partijas, kuru atbalsts sabiedrībā saskaņā ar publiski pieejamiem socioloģisko aptauju datiem pēdējā laikā vismaz vienā mēnesī pārsniedzis 1%, sarakstam pievienojas arī "Progresīvie", kas jūnija aptauju datos sasnieguši 1,1%. No katras partijas uz diskusijām aicināti trīs to formālie un faktiskie līderi.

Šī gada 6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Lai gan kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies tikai 18. jūlijā, jau šobrīd partijas izvērsušas aktīvu gatavošanos. Atsevišķi politiskie spēki jau tagad izvirzījuši savas "lokomotīves" un premjera amata kandidātus, grupējas un pārgrupējas apvienībās ar citām partijām, izrāda savu nostāju, virzot likumdošanas iniciatīvas un rīkojot protestus.

Portāls "Delfi" un raidījuma vadītājs Jānis Domburs aicina arī lasītājus un skatītājus uzdot politiķiem jautājumus vai rosināt tēmas, kas diskusijās būtu apspriežamas. To iespējams darīt, sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv) vai izmantojot "Delfi Aculiecinieka" sistēmu, kur visi iesūtītie jautājumi tiks apkopoti un apskatāmi publiski.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Delna Jānis Domburs Kultūras ministrija Partija "Progresīvie" Roberts Putnis Saeima
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form