No trešdienas var nodot balsi glabāšanā; CVK aicina darba devējus būt apzinīgiem
Foto: F64

No trešdienas līdz piektdienai 58 no 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņiem būs iespējams nodot balsi glabāšanā. Šo iespēju aicināti izmantot vēlētāji, kuri vēlēšanu laikā dosies izbraukumā uz ārvalstīm vai nevarēs ierasties iecirknī darba dēļ, informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Balsis glabāšanā trešdien varēs nodot no pulksten 17 līdz 20, ceturtdien no pulksten 9 līdz 12 un piektdien no 10 līdz 16. Jāpiebilst, ka ārvalstīs šāda iespēja netiek nodrošināta.

Kā skaidro CVK, glabāšanā nodotās balsis tiks ievietotas īpašā reģistrācijas aploksnē un uzkrātas atsevišķā vēlēšanu kastē. Vēlētājs, kurš nodevis balsi glabāšanā, drīkst balsot atkārtoti vēlēšanu dienā, taču tikai tajā iecirknī, kur nodevis balsi glabāšanā. Šajā gadījumā vēlētāja iepriekš nodotā balss tiks anulēta, vēlēšanu rezultātam pieskaitot vēlēšanu dienā nodoto balsojumu.

"Aicinu neizmantot šādu iespēju, ja sestdien ir iespēja aiziet nobalsot uz iecirkni, jo šis resurss, šie 58 iecirkņi ir salīdzinoši neliels skaits. Aicinu tādēļ, ka mums ir vērojama tradīcija, ka iepriekšēja balsošana ir vēlētāju iecienīts veids pašvaldību vēlēšanās," iepriekš skaidroja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Cimdars arī aicina darba devējus, pie kuriem strādā cilvēki maiņās, "izturēties pilsoniski apzinīgi un organizēt šajā sestdienā darbu tā, lai strādājošie vēlētāji var gūt pietiekami daudz laika, lai viņi sestdien varētu aiziet nobalsot tuvākajā no iecirkņiem".

Sarakstu ar 58 iecirkņiem, kur var nodot balsi glabāšanā, var atrast šeit.

Vēlētāju, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties balsošanas telpās, aprūpētāji vai uzticības personas no 1. līdz 6. oktobrim var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošana jāpiesaka vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā iecirknī.

CVK atgādina, ka, Saeimas vēlēšanās neizmanto iepriekš izveidotus sarakstus. Vēlētāji drīkst balsot jebkurā savai atrašanās vietai tuvākajā iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

Ierodoties vēlēšanu iecirkni, jāuzrāda Latvijas pilsoņa pase vai personas apliecība kopā ar vēlētāju apliecību. Vēlētāju apliecības personas, kurām nav pasu, var saņemt līdz 6. oktobrim bez maksas tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta vēlētāja personas apliecība.

Ziņots, ka sestdien, 6. oktobrī, notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz 20. Pavisam 13. Saeimas vēlēšanās darbosies 1075 vēlēšanu iecirkņi, no kuriem 954 vēlēšanu iecirkņi atradīsies Latvijā, bet 121 ārvalstīs.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Arnis Cimdars Centrālā vēlēšanu komisija Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde Saeimas vēlēšanas 2018
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form