Foto: Valmiera FC

Pēc licences nesaņemšanas "Valmieras" vietu šīs sezonas UEFA Konferences līgā ieņems nākamā pretendente "Liepāja", informē Latvijas Futbola federācija (LFF).

Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) licenci dalībai 2024./2025.gada sezonas Eiropas klubu sacensībās Latvijas Futbola federācija (LFF) Klubu licencēšanas Pirmās instances padome piešķīrusi pieciem klubiem. Pēc licences nesaņemšanas "Valmiera FC" vietu Eirokausos ieņems nākamā pretendente FK "Liepāja".

Izvērtējot pretendentu iesniegto dokumentāciju un klubu licencēšanas ekspertu atzinumus, UEFA licence piešķirta RFS dalībai UEFA Čempionu līgā, kā arī "Audai", "Liepājai" un "Riga" dalībai UEFA Konferences līgā.

Sākotnēji uz licenci pretendēja pērnās virslīgas sezonas ceturtās vietas ieguvēja "Valmiera", tomēr izvērtēšanas procesā tika konstatētas vairākas neatbilstības, kuru dēļ licence klubam tika atteikta - neizpildīti LFF klubu licencēšanas noteikumu 62. un 65. paragrāfs. Saskaņā ar LFF klubu licencēšanas noteikumiem 65. paragrāfa nosacījumu (kavētie maksājumi sociālajām un nodokļu institūcijām) izpilde ir obligāta UEFA licences saņemšanai.

UEFA licences rezervista statusā sekojoši tika izskatīts "Liepājas" pieteikums, kas tika apstiprināts.

Daļējas neatbilstības LFF klubu licencēšanas noteikumu 65. paragrāfa izpildē tika konstatētas arī "Auda" klubam, tomēr saskaņā ar licencēšanas noteikumiem un ņemot vērā pastāvošo parādsaistību apjomu, tas netika atzīts par iemeslu licences neizsniegšanai.

Latvijas čempione RFS UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīru sāks no pirmās kārtas, "Auda" un FK "Liepāja" no pirmās kvalifikācijas kārtas uzsāks savu ceļu UEFA Konferences līgā, bet "Riga" kā Latvijas kausa ieguvējiem šajā turnīrā starts paredzēts no otrās kvalifikācijas kārtas. Abiem turnīriem pirmās un otrās kārtas izlozes paredzētas 18. un 19.jūnijā.

RFS sieviešu komanda spēlēs UEFA Čempionu līgā sievietēm. Komandas iesaistīsies ar pirmās kārtas sabraukuma turnīru, kam izloze paredzēta 5.jūlijā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!