Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulāro čempionātu pirmdien noslēdza latvietis Zemgus Girgensons un viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres", kas izbraukumā ar rezultātu 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) pārspēja Tampabejas "Lightning" vienību.

"Sabres" jau 13. sezonu pēc kārtas neiekļuva Stenlija kausa izcīņā. Savukārt Girgensons Bufalo komandas sastāvā noslēdza savu 11. sezonu. Tuvākajā laikā vajadzētu kļūt skaidram, vai viņš pievienosies Latvijas hokeja izlasei.

Latvietis sezonas pēdējā mačā 37. minūtē ātrā uzbrukumā ar piespēli gar vārtu priekšu palīdzēja Džordanam Grīnvejam panākt rezultātu 3:1. Līdz ar to sezonu Girgensons noslēdza ar astoņiem vārtu guvumiem un sešām rezultatīvām piespēlēm 63 spēlēs. 14 rezultativitātes punkti sezonā viņam ir sliktākais rādītājs līdzšinējā karjerā.

Girgensons mačā pret "Lightning" uz ledus pavadīja 12:34 minūtes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.

"Sabres" izvirzījās vadībā jau otrajā minūtē, kad precīzu metienu izdarīja Dilans Kozenss, savukārt otrās trešdaļas ievadā Stīvens Stemkoss rezultātu "Lightning" komandai izlīdzināja. 26. minūtē Kozenss mazākumā atguva vadību Bufalo komandai, kad viņš izdarīja teicamu metienu pēc Grīnveja pārtvertas ripas un lieliskas piespēles.

Grīnvejs vēlāk panāca divu vārtu pārsvaru "Sabres" hokejistiem, bet trešās trešdaļas vidū Ēriks Černāks vienus vārtus "Lightning" vienībai atspēlēja. Mača gala rezultātu panāca "Sabres" šīs sezonas debitants Zaks Bensons, kurš guva savus 11. vārtus.

"Sabres" 82 spēlēs sakrāja 84 punktus, kas Austrumu konferencē tai dod tikai 12. vietu, neļaujot sasniegt izslēgšanas spēles.